Úvod / Podujatia / Návšteva sestier z Lotyšska
Návšteva sestier z Lotyšska
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek v dňoch 11. - 12. 09. 2018 privítala na svojej pôde 46 sestier z Lotyšska. Pracovné stretnutie za prítomnosti Dity Rajskej, prezidentky lotyšskej sesterskej asociácie viedla Mgr. Lazorová, dipl. p. a., prezidentka komory. Oboznámila sestry z Lotyšska s činnosťou Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek a zároveň s postavením sestier a pôrodných asistentiek na Slovensku. Zúčastnené strany sa zhodli na tom, že nedostatok sestier a pôrodných asistentiek je celoeurópskym problémom, na ktorý najviac doplácajú krajiny strednej a východnej Európy, keďže nie sú dostatočne konkurencie schopné. Na druhý deň si sestry z Lotyška pozreli špecializovanú nemocnicu - Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, a. s., kde ich privítal Ing. Msolly, generálny riaditeľ.Ďalšie články v sekcii

Oceňovanie Biele srdce RK SaPA Galanta
Regionálna komora Sa PA Galanta v 15. júna 2018 v Šali , Hotel Centrál organizovala miestny seminár spojený so slávnostným odovzdávaním ocenenia BIELE SRDCE na regionálnej úrovni.
Pařízkovy dny
Ostrava - V dňoch 08. až 9. marca sa členky Rady Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Bc. Barbora Kapitánová a Mgr. Zuzana Haladová aktívne zúčastnili na odbornom podujatí „Pařížkovy dny“, ktorý sa tradične uskutočnilo v Ostrave.
Zúčastnili sme sa na certifikovanom akreditačnom kurze psychosociálnej podpory SPIS v Brne
Brno - Dňa 02.02.2018 sa predsedníčka Kontrolného výboru SK SaPA Mgr. Iveta Michalcová a Mgr. Zuzana Haladová zúčastnili na certifikovanom akreditačnom kurze SPIS v Brne v úlohe pozorovateľov. SPIS je systém psychosociálnej podpory orientovaný na podporu všetkých zdravotníckych pracovníkov, ktorí prežívajú profesijne a často krát aj nadlimitne záťažové situácie. Systém zahrňuje poskytovanie intervenčných služieb, ale aj preventívne opatrenia, informuje a realizuje edukáciu vhodných stratégií pri zvládaní stresu.
Pôrodné asistentky darovali 520 eur ženám v núdzi
Rožňava - Finančný dar v hodnote 520 eur sa podarilo vyzbierať pôrodným asistentkám v rámci charitatívnej akcie „Pôrodné asistentky ženám“, ktorá sa uskutočnila dňa 9. marca 2018 vo Zvolene počas tretieho ročníka vedeckej konferencie pôrodných asistentiek s názvom „Pôrodná asistencia – šanca na zmenu“.

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri