Uctili si ich obetavú prácu: V Rožňave sa konal deň sestier, FOTO

Pridané dňa: 31.05.2017

Uctili si ich obetavú prácu: V Rožňave sa konal deň sestier, FOTO

(30.05.2017; www.roznava.dnes24.sk; Rožňava, , s. -; Peter Simon)

Biele srdce je ocenením vyjadrujúcim charakter starostlivosti. Pozrite si, kto ho tento rok získal.

V piatok, 26. mája sa v priestoroch historickej rožňavskej radnice konal 14. ročník Odborného zdravotníckeho seminára spojeného s oceňovaním vybraných sestričiek. Podujatia pripravila Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Rožňave v spolupráci s Regionálnou komorou medicínsko-technických pracovníkov, Nemocnice sv. Barbory a Mestom Rožňava.

"Dopoludnie bolo nabité novými poznatkami a informáciami z oblasti ošetrovateľstva. V štyroch blokoch odznelo 20 zaujímavých a aktuálnych prezentácií. Popoludní podujatie pokračovalo slávnostnou recepciou, ktorej sa osobne zúčastnila aj prezidentka SKSaPA Mgr. Iveta Lazorová. Svojim príhovorom pozdravila prítomné sestry a poďakovala im za ich neľahkú prácu," informuje v správe Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Rožňave.

Biele srdce je ocenením vyjadrujúcim charakter starostlivosti, vedomosti a humanitu, ktorá napĺňa prácu a ducha ošetrovateľstva. Komora cenu Bieleho srdca udeľuje na dvoch úrovniach-celonárodnej a regionálnej.

Biele srdce na regionálnej úrovni si odniesli: Andrea Pančuchárová z kožnej ambulancie, Mgr. Marta Gallíková z posádkovej ambulancie MUDr. Františka Tolina (VU 7945 v Rožňave), Eva Máteová zo SUBSÍDIA špecializovaného zariadenia pre seniorov, Mária Brenkusová zo Psychiatrickej liečebne Samuela Bluma v Plešivci, PhDr. Ivana Antalová z n.o Barborka v Rožňave. Oceneným sestrám Biele srdce osobne odovzdala prezidentka SKSaPA Iveta Lazorová.

Mgr. Slavomíra Prokšejová MBA, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť v Psychiatrickej liečebni Samuela Bluma v Plešivci, získala prestížne ocenenie Biele srdce na celoslovenskej úrovni.

V ďalšej časti slávnostného programu boli ocenení zamestnanci Nemocnice sv. Barbory v Rožňave a Psychiatrickej liečebne Samuela Bluma v Plešivci. Podujatia oživil kultúrny program Folklórnej skupiny Borostyán z Drnavy pod vedením Valérie Icso.

Pozrite si fotky z podujatia v našej galérii.

Zdroj - Dnes24.sk

http://roznava.dnes24.sk/uctili-si-ich-obetavu-pracu-v-roznave-sa-konal-den-sestier-foto-271309