SME: Novou ministerskou sestrou je od piatka Dányiová. Verí, že bude prínosom

Pridané dňa: 19.03.2018

Novou ministerskou sestrou je od piatka Dányiová. Verí, že bude prínosom

(16.03.2018; www.domov.sme.sk; Domov, , s. -; TASR)

Hrindová sa rozhodla odísť na vlastnú žiadosť. Tvrdila, že bola nespokojná.

BRATISLAVA. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR má od piatka novú ministerskú sestru Darinu Dányiovú. Tá na pozíciu šéfky odboru ošetrovateľstva na MZ prichádza zo Železničnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

Dányiová vystriedala Tatianu Hrindovú, ktorá sa rozhodla odísť na vlastnú žiadosť. Tvrdila, že bola nespokojná.

"Verím, že budem prínosom pri postupnom zlepšovaní podmienok v oblasti ošetrovateľstva," povedala Dányiová. Za kľúčový považuje napríklad zákon o dlhodobej zdravotnej starostlivosti, ktorý by mal byť hotový v tomto roku.

Prečítajte si tiež:Sestry žiadajú možnosť predpisovať viac zdravotníckych pomôcok

Dányiová je nominantkou Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA), rovnako ňou bola aj Hrindová. Sesterská komora zdôraznila, že pri Dányiovej má rezort "šancu na reparát" a verí v lepšiu spoluprácu v témach ošetrovateľstva a vo väčšie kompetencie ministerskej sestry.

"Odbor ošetrovateľstva má dôležité postavenie pri riešení problematiky sestier, disponuje dostatočnými kompetenciami na to, aby tvoril a pripravoval opatrenia v prospech sestier," povedal ministerzdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD). Verí, že Dányiová "naplno využije všetky tieto nástroje v prospech sestier".

Dányiová je podľa MZ dlhoročnou skúsenou sestrou. Začínala v nemocnici na bratislavských Kramároch, následne pracovala v bratislavskej ružinovskej nemocnici, väčšinu doterajšej profesionálnej kariéry strávila v Železničnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave.

https://domov.sme.sk/c/20782576/novou-ministerskou-sestrou-je-od-piatka-danyiova-veri-ze-bude-prinosom.html