SK SaPA pripravuje slávnostné podujatie BIELE SRDCE 2016

SK SaPA pripravuje slávnostné podujatie BIELE SRDCE 2016

Pridané dňa: 05.05.2016

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek aj v tomto roku pri príležitosti Medzinárodného dňa ošetrovateľstva pripravuje slávnostný seminár spojený so slávnostným odovzdávaním prestížneho ocenenia BIELE SRDCE tridsiatim sestrám za ich významný prínos v ošetrovateľstve a pôrodnej asistencii ako aj cenu za celoživotné dielo.

Deviaty ročník prestížneho podujatia Biele srdce sa uskutoční pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku dňa 20. 5. 2016 v hoteli Saffron v Bratislave. “Ocenením Biele srdce sa chceme poďakovať všetkým sestrám na Slovensku za ich prácu, ktorá je mimoriadne nevyhnutná v slovenskej spoločnosti. Povolanie sestry je nielen náročné, ale aj stále nedocenené a Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek robí všetko preto, aby sa to čím skôr zmenilo k lepšiemu,“ konštatovala prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a.
Komora počas slávnostného večera ocení tridsať sestier v kategóriách Sestra a pôrodná asistentka v praxi, Sestra a pôrodná asistentka – manažérka, Sestra a pôrodná asistentka – pedagóg, ako aj jedu sestru alebo pôrodnú asistentku za mimoriadny celoživotný prínos.
Na slávnostný galavečer je pozvaných 250 sestier z celého Slovenska. Súčasťou programu budú vystúpenia známych spevákov a umelcov. Toto podujatie je možné realizovať za významnej pomoci generálneho partnera podujatia spoločnosti Hartmann Rico, partnerov, ako aj podpory mediálnych partnerov, za čo všetkým čo najsrdečnejšie ďakujeme.
Celosvetový symbol sestier Biele srdce bol oficiálne zvolený v roku 1999 pri príležitosti 100. výročia založenia Medzinárodnej rady sestier. Tvar srdca je prejavom humánnej komunikácie a pomoci a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti. Biela farba srdca symbolizuje jeho nositeľom prelínanie sa všetkých farieb, ktoré svet pozná, tak ako sestra prijíma všetkých ľudí sveta.