Prezident Andrej Kiska prijal sestry ocenené Bielym srdcom

Prezident Andrej Kiska prijal  sestry ocenené Bielym srdcom

Pridané dňa: 19.05.2016Prezident Andrej Kiska prijal sestry ocenené Bielym srdcom

Bratislava – Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vo štvrtok 19. mája 2016 v prezidentskom paláci v Bratislave prijal tri desiatky sestier a pôrodných asistentiek z celého Slovenska, ktorým Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier udelí významné ocenenie Biele srdce.

Prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistetniek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a., sa poďakovala hlave štátu zato, že prevzal záštitu nad podujatím BIELE SRDCE, a aj v tomto roku prijal ocenené sestry v prezidentskom paláci. "Povolanie sestry je nielen náročné, ale aj stále nedocenené a poďakovanie za ich prácu od hlavy štátu je pre sestry a pôrodné asistentky na Slovensku veľkým morálnym ocenením,“ konštatovala v úvode prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a.
Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska na stretnutí vyzdvihol, že sú to práve sestry, kto do veľkej miery určuje, ako sa človek bude cítiť v nemocniciach a ambulanciách. „Ten, kto najviac času strávi s chorým človekom, ste práve vy, zdravotné sestry. Dokážete pohladiť, potešiť, pomôcť. Liečite nielen telo, ale aj dušu človeka,“ povedal Andrej Kiska. „Často si však kladieme otázku, ako dávať tú energiu, keď je človek sám vyhorený, keď sa cíti nedocenený, keď sa cíti prepracovaný,“ dodal preziden Andrej Kiska, ktorý v tejto súvislosti pripomenul, že zdravotníctvo musí byť jednou z priorít vlády.