Ocenenie Biele srdce získalo až päř sestier z NsP Prievidza

Pridané dňa: 21.06.2017

Ocenenie Biele srdce získalo až päř sestier z NsP Prievidza

(20.06.2017; Hornonitrianske noviny; č. 24, , s. 12; redakcia)

Ocenenie Biele srdce na regionálnej úrovni získalo šesť sestier z prievidzského regiónu, pričom päť ocenených sestier pracuje v NsP Prievidza.

Do bojnickej nemocnice si Biele srdce priniesli Zuzana Pastieriková, Marieta Bottková, Eleonora Repková, Eva Štálniková a Jana Vrabcová. Špeciálne ocenenou bola aj námestníčka pre ošetrovateľstvo NsP Prievidza Iveta Pastieriková, ktorá na návrh Regionálnej komory Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Prievidza získala Biele srdce v kategórii sestra manažér na celoštátnej úrovni. Ocenenie Biele srdce pre námestníčku NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach s radosťou uvítalo aj vedenienemocnice. "Som nesmierne rád, že sa tento rok stala ďalšou držiteľkou tohto vzácneho ocenenia práve pani námestníčka, ktorá robí dobré meno celej nemocnici. Týmto by som chcel poďakovať za jej poctivú, náročnú prácu, ktorú s odhodlaním vykonáva a s obdivom ďakujem aj za jej profesionálne vedenie tímu sestier Nemocnice s poliklinikouPrievidza so sídlom v Bojniciach," uvádza riaditeľ bojnickej nemocnice Ivan Gašparovič. Ocenenej námestníčke osobne za zriaďovateľa nemocnice pogratuloval predseda TSK Jaroslav Baška.

Iveta Pastieriková začala svoju profesionálnu kariéru na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny, no v súčasnosti zastáva post námestníčky pre ošetrovateľstvo NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach. Okrem toho je členkou Regionálnej komory Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Prievidza, podieľa sa na spoluorganizovaní odborných podujatí a seminárov a je externou vyučujúcou na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety