Obetavá práca sestričky Valérie neostala bez povšimnutia: Získala prestížne ocenenie!

Pridané dňa: 17.05.2017

Obetavá práca sestričky Valérie neostala bez povšimnutia: Získala prestížne ocenenie!

(16.05.2017; www.spisska.dnes24.sk; Spišská, , s. -; Dnes24.sk)

Dlhoročná a obetavá práca sestričky Valérie Toporcerovej v diabetologickej ambulancii neostala bez povšimnutia. Môže sa radovať z krásnej pocty.

Sestre Valérii Toporcerovej zo Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Levoči bolo Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek odovzdané prestížne ocenenie Biele srdce na republikovej úrovni. Pani Valéria pracuje v levočskej nemocnici už 37 rokov.

Prečítajte si aj

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutočnilo v Bratislave a ocenenie z rúk prezidentky SK SaPA Ivety Lazorovej si prevzalo 31 zdravotníckych pracovníkov, ktorí boli nominovaní v týchto kategóriách: sestra/pôrodná asistentka - manažér, sestra/pôrodná asistentka v praxi, sestra/pôrodná asistentka - pedagóg a mimoriadne ocenenie. Záštitu nad slávnostným podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

"Sestričke Valike práca s diabetikmi prináša radosť, uspokojenie a možnosť odovzdať pacientom, ktorí to potrebujú a zároveň vedia oceniť svoje skúsenosti a vedomosti. S diabetikmi je v neustálom kontakte a je pre nich oporou kedykoľvek ju potrebujú. Pani Valéria Toporcerová si toto významné ocenenie zaslúži za jej trpezlivosť, komplexný prístup v oblasti prevencie, životosprávy, ošetrovania a hlavne edukácie pacientov s diabetom a poruchami látkovej premeny a výživy," uviedla Beáta Ružbacká, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť.

Prečítajte si aj

"Za vedenie nemocnice sestre Valike Toporcerovej srdečne gratulujeme k prestížnemu oceneniu a zároveň jej ďakujeme za jej ľudský, tolerantný, trpezlivý prístup a zanietenosť vykonávať povolanie sestry a pomáhať pacientom," povedal riaditeľ levočskej nemocnice Miroslav Jaška.

Ocenené sestry a pôrodné asistentky prijal Andrej Kiska v Prezidentskom paláci. "Som veľmi šťastná a príjemne prekvapená, že som bola medzi ocenenými sestrami a mohla som prevziať ocenenie Biele srdce na republikovej úrovni. Týmto by som sa chcela poďakovať všetkým, ktorí pripravili a podporili moju nomináciu, mojim kolegom, priateľom a hlavne rodine," uviedla ocenená sestra Valéria Toporcerová.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Zdroj - Dnes24.sk

http://spisska.dnes24.sk/obetava-praca-sestricky-valerie-neostala-bez-povsimnutia-ziskala-prestizne-ocenenie-270087