Ku kolegyniam v hromadných výpovediach sa pridali aj sestry z Považskej Bystrice

Pridané dňa: 22.01.2016

TLAČOVÁ SPRÁVA


Ku kolegyniam v hromadných výpovediach sa pridali aj sestry z Považskej Bystrice

Bratislava 19. 1. 2016 – Podávanie hromadných výpovedí v slovenských nemocniciach nekončí, pokračuje. Dnes odovzdali hromadné žiadosti o ukončenie pracovného pomeru v sprievode právnika v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici. Spolu sú tak sestry vo výpovediach už v jedenástich nemocniciach.
Celkovo k dnešnému dňu v slovenských nemocniciach sestry a pôrodné asistentky odovzdali 1410 hromadných výpovedí. „Dnes podalo v Nemocnici s poliklinikou v Považskej Bystrici hromadnú výpoveď 13 sestier. Ďakujem sestrám z Považskej Bystrice, ktoré boli aj napriek dlhodobým klamstvám zo strany ministra zdravotníctva Viliama Čisláka a silnému tlaku zo strany nadriadených ochotné podporiť sestry vo výpovediach a zabojovať tak spoločne za lepšie zdravotníctvo na Slovensku,“ konštatovala prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a., že aj tento krok je signálom toho, že sestry sa nevzdávajú, ale sú ochotné bojovať ďalej.
Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. opätovne vyzýva predsedu vlády Roberta Fica, aby už ďalej netoleroval nečinnosť ministra zdravotníctva Viliama Čisláka, a rozhodol sa stabilizovať situáciu on sám.
Podľa údajov SK SaPA je v hromadných výpovediach aktuálne 854 sestier a pôrodných asistentiek: Bojnice (90), Dolný Kubín (17), Košice (17), Martin (59), Poprad (4), Považská Bystrica (13), Prešov (321), Trnava (79), Trenčín (53), Trstená (6), Žilina (195).
Sestry a pôrodné asistentky na Slovensku majú len tri požiadavky. Zákon o odmeňovaní musí platiť pre všetkých zdravotníkov, je potrebné zvýšiť koeficienty pre výpočet základnej zložky mzdy a taktiež navyšovať základnú zložku mzdy za každé tri roky praxe.


Viac informácií poskytne:
Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a.
prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek
tel.: +421 0918 518 178
e-mail: lazorova@sksapa.sk
Amurská 71, 821 06 Bratislava