Ich práca neunikla pozornosti: Tieto sestričky sa dočkali prestížnej pocty!

Pridané dňa: 01.06.2017

Ich práca neunikla pozornosti: Tieto sestričky sa dočkali prestížnej pocty!
(31.05.2017; www.trnava.dnes24.sk; Trnava, , s. -; Erik Bojničan)
Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek ocenila dve zdravotné sestry z nášho regiónu. Pozrite si, komu sa ušlo prestížnej pocty.
Práca zdravotných sestier je dôležitou súčasťou zdravotnej starostlivosti. Táto práca určite nepatrí medzi tie, o ktorých by sa dalo povedať, že sú jednoduché. O to viac obdivu patrí tým sestrám, ktoré ju vykonávajú dlhé roky. Práve také dve sestry z nášho regiónu sa dočkali prestížnej pocty.
Prestížne ocenenie
Prestížne ocenenie Biele srdce sa každoročne udeľuje sestrám, ktoré pôsobia v zdravotníckych zariadeniach v rôznych kútoch Slovenska. Biele srdce je ocenením vyjadrujúcim charakter starostlivosti, vedomosti a humanitu, ktorá napĺňa prácu a ducha ošetrovateľstva.
Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier sa konalo aj ich oceňovanie na regionálnej úrovni. Odovzdanie ocenenia Biele srdce Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek Trnava sa uskutočnilo pred pár dňami v rámci odborného seminára.
Ocenené sestry
Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Trnava ocenila Helenu Horehájovú, v kategórii sestra/pôrodná asistentka-manažérka. Tá sa môže pochváliť úctyhodnou 30-ročnou praxou v chirurgickom odbore a nemalou účasťou na realizácii oddelenia dlhodobo chorých, súčasného geriatrického oddelenia Fakultnej nemocnice Trnava, kde pracuje ako vedúca sestra.
Ďalšou ocenenou sa stala Monika Střádalová, v kategórii sestra/pôrodná asistentka- pedagóg, s viac ako 17-ročnou praxou na chirurgickom oddelení trnavskej nemocnice. Ako informovala Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Trnava, M. Střádalová je uznávaným odborníkom z praxe s bohatou prednáškovou a publikačnou činnosťou.
Foto: ilustračné
Zdroj - Dnes24.sk
http://trnava.dnes24.sk/ich-praca-neunikla-pozornosti-tieto-sestricky-sa-dockali-prestiznej-pocty-271271