Ficovi ľudia neriešia korupciu, hnevajú sa zdravotné sestry

Pridané dňa: 30.09.2015

Ficovi ľudia neriešia korupciu, hnevajú sa zdravotné sestry

(29.09.2015; www.webnoviny.sk; Ekonomika, 12:02, s. -; SITA)

Peniaze pre zdravotníctvo nie sú, pretože sa rozkrádajú, uviedla komora sestier v liste Čislákovi.

Foto: Thinkstock

BRATISLAVA 29. septembra (WebNoviny.sk) - Minister zdravotníctva Viliam Čislák a vláda neriešia korupciu a rozkrádanie v zdravotníctve. Uviedla to Slovenská komora sestier apôrodných asistentiek (SKSaPA) v liste Čislákovi. Ako informovala prezidentka SKSaPA, Iveta Lazorová, komora takto reaguje na pofidérne prenájmy zdravotníckych zariadení a spochybnené zmluvy, ktoré končia odvolaním, respektíve odstúpením zodpovedných z ich postov.

"Je smutné, že slovenská verejnosť čakala desať mesiacov, kým bolo v piešťanskej nemocnici odvolané vedenie, ktoré bolo zodpovedné za celý stav. Oveľa horšie však je, že vedenie rezortuzdravotníctva dodnes neprijalo žiadne kroky k tomu, aby sa zabránilo rozkrádaniu peňazí v zdravotníctve, o čom svedčia aj medializované informácie podozrivých zmlúv vo Všeobecnej zdravotnejpoisťovni," konštatovala Lazorová.

Podľa členky SKSaPA Ľubice Husárovej, politici aj napriek upozorňovaniu na korupciu nemajú dostatočnú odvahu s ňou bojovať. "Robia totiž naoko efektívne opatrenia, a myslia si, že na vyriešenie korupcie postačí jediný paragraf, ktorý chceli zakomponovať do zákona v podobe ukladania povinnosti každému zdravotníckemu pracovníkovi absolvovať protikorupčné školenie ako podmienku pre výkon povolania. Príde mi to tragikomické, zvlášť, keď vidíme, čo sa v zdravotníctve aktuálne deje," komentovala Husárová.

"Často počúvame, že v zdravotníctve nie sú finančné zdroje. Niet peňazí pre pacienta, niet peňazí pre zdravotníkov. Áno, nie sú peniaze, lebo sa rozkrádajú, lebo korupciu táto vláda nerieši. Všetky doterajšie kauzy sú zametené pod koberec odstúpením z postov zodpovedných," podotkla Husárová.

http://www.webnoviny.sk/ekonomika/clanok/997157-ficovi-ludia-neriesia-korupciu-hnevaju-sa-zdravotne-sestry/