Biele srdcia získali sestry z bánovskej nemocnice

Pridané dňa: 12.05.2017

Biele srdcia získali sestry z bánovskej nemocnice

(12.05.2017; www.agelsk.sk; s. -; Mgr. Marta Csergeová)

NEMOCNICA Bánovce zažila výnimočný deň. Pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier boli ocenené sestry, ktoré svoj život zasvätili ošetrovateľskej práci. Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek ocenila prestížnou cenou Biele srdce zdravotné sestry z NEMOCNICE Bánovce, 3. súkromnej nemocnice, ktorá je členom skupiny AGEL. Včera 11. mája si ho prevzali Anna Amerštainová vrchná sestra a Anna Filinová sestra gynekologicko - pôrodníckeho oddelenia.

"Cenu Biele srdce vnímam ako morálne ocenenie náročnej ošetrovateľskej práce a som za každé uznanie ošetrovateľskej práce vďačná. Sme radi, že ocenenie získali práve sestry z našej nemocnice. Je to motivujúce pre celý náš kolektív," povedala Zuzana Jeřábková prezidentka Regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek v Bánovciach nad Bebravou.

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek túto cenu udeľuje v troch kategóriách pre jednotlivé povolania na dvoch úrovniach - republikovej a regionálnej.

"Vážim si profesionalitu a nenahraditeľnú ľudskosť nášho zdravotníckeho personálu. Vďaka ich snahe a zanieteniu sú dôvodom, prečo dokážeme poskytovať zdravotnícku starostlivosť na skutočne vysokej profesionálnej úrovni. Uznanie našich sestier vnímam veľmi pozitívne. Oceneným sestrám veľmi pekne ďakujem za ich poctivú prácu a srdečne blahoželám," uviedla riaditeľka nemocniceMUDr. Mina Bobocká

Biele srdce bolo v roku 1999 oficiálne vybrané ako celosvetový symbol sestier pri príležitosti 100. výročia založenia Medzinárodnej rady sestier. Tento symbol charakterizuje starostlivosť, poznanie a ľudskosť, ktoré sú najobsiahlejšími časťami duše a práce sestry. Zároveň spája a zjednocuje sestry z celého sveta.

http://www.nemocnicabanovce.sk/o-nemocnici/novinky/170512-biele-srdce. html