Úvod / Médiá / Monitoring tlačových správ

Monitoring tlačových správ

Mzdy zdravotných sestier by sa mohli zvýšiť minimálne o 10 %
Mzdy zdravotných sestier by sa podľa ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej mohli zvýšiť minimálne o 10 %. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 však upozornila, že presné číslo vzíde až z diskusie s ministrom financií.
Slovenka: BIELE SRDCE pre sestričky
Zdravotné sestry si určite zaslúžia našu úctu a vďaku. Pri príležitosti ich medzinárodného dňa dostane v tomto roku 28 sestier a pôrodných asistentiek ocenenie za starostlivosť a ľudskosť v ošetrovateľstve.
denník Pravda: Laurinc: Viaceré nemocnice popierajú nedostatok sestier
Riziká nedostatku zdravotných sestier pocíti v prvom rade pacient. Ukázalo sa to nedávno v Národnom onkologickom ústave v Bratislave, kde sa predlžujú termíny na operácie. Podobné problémy podľa riaditeľa kancelárie Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Milana Laurinca hrozia aj v iných nemocniciach. Laurinc pripomína, že v zariadeniach sociálnych služieb je sestier ako šafranu. Dovoz zdravotníčok z Kuby vidí ako nereálny.
Poslanec Valocký síce odchádza, ale onkologickému ústavu stále chýba vyše 20 sestier
O tom, že z Národného onkologického ústavu v Bratislave odchádzajú lekári a najmä sestry, médiá informovali pred mesiacom. Za ten čas riaditeľ a poslanec Smeru Jozef Valocký povedal, že od mája z ústavu odíde, ale kritická situácia s nedostatkom sestier sa nezlepšuje.
E. Červeňáková: Zdravotné sestry na Slovensku skutočne chýbajú
Červeňáková tvrdí, že nedostatok sestier je reálnym a vážnym problémom a v súčasnosti sa to potvrdzuje pri riešení situácie v Národnom onkologickom ústave (NOÚ).
Absencia zdravotných sestier je tvrdá realita, upozornilo OĽaNO
BRATISLAVA. Zdravotné sestry na Slovensku skutočne chýbajú, tvrdí to poslankyňa NR SR Elena Červeňáková (OĽaNO). Upozornila, že vláda v programovom vyhlásení opakovane deklarovala, že pacient je pre ňu na prvom mieste a zdravotníci by mali byť spravodlivo a transparentne odmeňovaní, no nedostatok sestier až doteraz vytrvalo popierala.
Sestru nezvesíte len tak zo stromu
Jozef Valocký odišiel, ale problém zostal. O tom sú presvedčené zdravotné sestry, predsedníčka odborov v Národnom onkologickom ústave Tereza Luptáková aj členka výboru Vladimíra Baranová.
Zdravotnícke noviny: NOÚ si musí požičiavať sestry
Ministerstvo zdravotníctva hasí problémy v Národnom onkologickom ústave (NOÚ). Pre nedostatok sestier rokuje s blízkymi štátnymi nemocnicami o dočasnom zapožičaní personálu.
Kalavská: Národnému onkologickému ústavu prisľúbili pomoc sestry z ARO
Bratislava 25. apríla (TASR) - V Národnom onkologickom ústave (NOÚ) v Bratislave by sa mohli v najbližšej dobe znížiť čakacie lehoty na operácie, sľubuje ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD).
NOÚ prisľúbili pomoc sestry z iných nemocníc, potvrdila Kalavská
BRATISLAVA - V Národnom onkologickom ústave NOÚ) v Bratislave by sa mohli v najbližšej dobe znížiť čakacie lehoty na operácie, sľubuje ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská(nominantka Smeru-SD).
Kalavská: Národnému onkologickému ústavu pomôžu sestry z iných nemocníc
Národný onkologický ústav potvrdil, že chýbajú sestry, poukázal však na to, že odídených lekárov adekvátne nahradil.
časopis Sestra: Pôrodné asistentky oslávili MDŽ nezvyčajne
Tretia Vedecká konferencia pôrodných asistentiek s medzinárodnou účasťou s názvom ,,Pôrodná asistencia - šanca na zmenu?" sa konala 8. - 9. marca vo Zvolene. Zúčastnilo sa jej viac ako 160 pôrodných asistentiek, sestier, pedagógov, lekárov a iných zdravotníckych pracovníkov. Na konferencii odznelo 35 odborných prednášok. Účastníci sa mohli zúčastniť troch workshopov: Dezinfekcia rúk - robíme to správne?, Humor v zdravotníctve a Péče porodní asistentky béhem normálniho pôrodu, ktorý viedli pôrodné asistentky z Čiech.
TV Markíza: Zdravotníci zarobia viac
Slovenské nemocnice bojujú s personálnou krízou. Pre nedostatok sestier teraz kolabuje najprestížnejší onkoústav.
dennikN: Kalavská chce zvýšiť platy sestrám o desať percent, malo by to byť v sociálnom balíčku
Sestry a aj iní zdravotnícki pracovníci by mohli od budúceho roka dostávať vyššie mzdy. Rokuje o tom ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru) s ministerstvom financií.
Nová ministerka zdravotníctva chce vyššie platy pre zdravotné sestry
Analýzy k zvyšovaniu platov zdravotných sestier by mali byť pripravené do konca tohto roka. Po vedeckej konferencii Ošetrovateľstvo a zdravie to v stredu v Trenčíne povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD).
SME: Kalavská hľadá peniaze pre sestry, má dve verzie zvyšovania platov
TRENČÍN. Analýzy k zvyšovaniu platov zdravotných sestier by mali byť pripravené do konca tohto roka. Po vedeckej konferencii Ošetrovateľstvo a zdravie to v stredu v Trenčíne povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.
Analýzy k zvyšovaniu platov sestier chce rezort zdravotníctva mať do konca roka
Analýzy k zvyšovaniu platov zdravotných sestier by mali byť pripravené do konca tohto roka. Po vedeckej konferencii Ošetrovateľstvo a zdravie to v stredu v Trenčíne povedala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská (nominantka Smeru-SD).
TA3: Koľko nám chýba zdravotných sestier? Ministerstvo a komora si protirečia
V slovenských nemocniciach chýba 15-tisíc zdravotných sestier, tvrdí to ich komora. Ministerstvo zdravotníctva jej ale oponuje. Podľa výpočtov, na základe metodiky OECD a štatistík Národného centra zdravotníckych informácií, je to oveľa nižšie číslo. Inštitút zdravotnej politiky dokonca tvrdí, že počet chýbajúcich sestier má klesajúcu tendenciu.
www.topky.sk: O platoch sestier rokujeme, tvrdí ministerka zdravotníctva Kalavská
TRENČÍN - O platoch sestier a pôrodných asistentiek rezort zdravotníctva aktuálne rokuje s ministerstvom financií a ďalšími zúčastnenými stranami. Uviedla to v stredu na konferencii Ošetrovateľstvo a zdravie v Trenčíne ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.
rádio Lumen: Ministerka chce vyššie mzdy pre sestry a zdravotníckych pracovníkov
Sestry a zdravotnícky pracovníci, by mohli od budúceho roka dostávať vyššie mzdy. S ministerstvom financií o tom rokuje šéfka rezortu Andrea Kalavská. Desaťpercentné zvýšenie platov sa snaží dostať do sociálneho balíčka, ktorý ohlásil pre Robert Fico. Lekárov sa to týkať ale nebude.

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri