Spojme sa a pomôžme sestrám, ktoré postihla tragédia v Prešove

Spojme sa a pomôžme sestrám, ktoré postihla tragédia v Prešove

Pridané dňa: 29.12.2019

Vážené kolegyne a kolegovia,

6. decembra tohto roku došlo v Prešove k tragédii, pri ktorej zahynuli niektorí obyvatelia bytového domu na Mukačevskej ulici č. 7. Tí, ktorým sa podarilo zachrániť si životy, prišli nielen o bývanie, ale aj o svoje domovy, majetok, spomienky. Utrpeli pre nás nepredstaviteľnú stratu, s ktorou sa budú musieť dlho vyrovnávať.

Medzi obyvateľmi tohto domu sú aj naši kolegovia a kolegyňa. Preto Vás prosím, aby ste obetovali niekoľko eúr, ktoré môžete darovať na účet, ktorý sme pre tento účel vytvorili na stránke „Ľudia ľuďom“ a tak preukázali solidaritu a súcit s postihnutými kolegami a kolegyňou a ich rodinami.

Pomoc doteraz poskytli prezidentka republiky, predseda vlády, obyvatelia mesta Prešov, občania Slovenska, zamestnanci prešovskej nemocnice, samosprávy niektorých miest na Slovensku. Pomoc ponúkame aj my, členovia Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, stavovskej organizácie, ktorá vždy háji záujmy sestier a pôrodných asistentiek. Som presvedčená, že sestry a pôrodné asistentky vedia prejaviť empatiu a spolupatričnosť s kolegami, ktorých postretlo toto nešťastie. Vychádza to už z povahy nášho povolania. Teraz ju potrebujú aj naši kolegovia a dúfam, že sa pridáte.

Číslo transparentného bankového účtu: SK59 0200 0000 0042 3005 9954

Mgr. Iveta Lazorová, MPH, dipl.p.a.
Prezidentka SKSaPA

Ďalšie články v sekcii

Metodické usmernenie  MZ SR pre ADOS

Metodické usmernenie MZ SR pre ADOS

Pridané dňa: 27.03.2020

Metodické usmernenie pre poskytovateľov ošetrovateľskej starostlivosti

NEZABUDNEME

NEZABUDNEME

Pridané dňa: 17.03.2020

Dňa 17. marca 2020 nás navždy opustila jedna z nás.

TLAČOVÁ SPRÁVA: Neposielajte zdravotníkov do „vojny“ bez zbraní

TLAČOVÁ SPRÁVA: Neposielajte zdravotníkov do „vojny“ bez zbraní

Pridané dňa: 16.03.2020

Bratislava 16. 03. 2020 – Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) si plne uvedomuje závažnosť situácie s výskytom nákazy koronavírusom (SARS-CoV-2) a následným...

Koronavírus sa

Koronavírus sa "dotýka" aj nás

Pridané dňa: 13.03.2020

Konanie zamestnávateľa, kedy zamestnancom – sestrám nezabezpečí vhodné ochranné prostriedky v situácii, kedy im hrozí nákaza COVID-19, teda vysokoinfekčným coronavírusom je vážnym...

Výzva prezidentky SK SaPA k voľbám do NR SR

Výzva prezidentky SK SaPA k voľbám do NR SR

Pridané dňa: 26.02.2020

Poďme voliť 29. februára, pretože budúcnosť Slovenska závisí aj od nás.

Platobná brána

Platobná brána

Pridané dňa: 25.01.2020

Možnosť platby cez platobnú bránu, všetky uhradené poplatky ako i prípadné nedoplatky nájdete v záložke „Moje poplatky“ priamo v konte sestry/pôrodnej asistentky.