Úvod / Podujatia / Vo Zvolene sa uskutočňuje jubilejná 20 celoslovenská konferencia sestier pracujúcich v ORL
Vo Zvolene sa uskutočňuje jubilejná 20 celoslovenská konferencia sestier pracujúcich v ORLVo Zvolene sa uskutočňuje jubilejná 20 celoslovenská konferencia sestier pracujúcich v ORL
Vyše 140 sestier v týchto chvíľach diskutuje na jubilejnej XX. Celoslovenskej konferencii sestier pracujúcich v ORL s medzinárodnou účasťou, ktorú v dňoch 13. – 14. októbra 2017 v kongresovom hoteli Tenis vo Zvolene organizuje Sekcia sestier pracujúcich v ORL v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek Zvolen a Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek.
Jubilejná konferencia začala slávnostnými príhovormi pozvanými hosťami a predstaviteľmi komory. „Začínali sme pred dvadsiatimi rokmi a dnes sa stretávame na 20 konferencii, a vidíte, ako nám to ide, ide nám to vďaka vám,“ konštatovala pri otvorení jubilejnej konferencii predsedníčka Sekcie sestier pracujúcich v ORL Mgr. Daniela Jarabová. Sestry prišla osobne pozdraviť aj ministerská sestra PhDr. Tatiana Hrindová, PhD., ktorá vyjadrila nadšenie z toho, že aj v dnešnej ťažkej dobe sa sestry dokážu stretnúť a diskutovať na odbornom podujatí a vymieňať si nielen informácie, ale aj kontakty. S príhovormi ďalej vystúpila taktiež Daniela Zvalová z Ministerstva zdravotníctva SR ako aj primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová. Za Slovenskú komoru sestier a pôrodných asistentiek sa na podujatí zúčastňujú členka Prezídia a Rady komory Mgr. Zuzana Haladová, dipl. s. a členka Rady SK SaPA PhDr. Dagmar Richnáková.
Program jubilejnej XX. konferencie je rozdelený do štyroch blokov, v ktorých sú zaradené odborné prednášky zamerané nielen na špecifiká ošetrovateľskej starostlivosti v ORL, multiodborovú spoluprácu, nové trendy v ošetrovateľstve, ale aj na právo a legislatívu. Program významne obohatí panelová diskusia o právnej, komunikačnej a mediálnej zručnosti sestry. Organizátori ďakujú za podporu podujatia vystavovateľom, mediálnym partnerom a mestu Zvolen.Ďalšie články v sekcii

VI. Celoslovenská konferencia sekcie manažmentu v ošetrovateľstve s medzinárodnou účasťou
Bešeňová - V dňoch 05. - 06. októbra 2017 sa priestoroch Hotela Bešeňová konala VI. Celoslovenská konferencia sekcie manažmentu v ošetrovateľstve s medzinárodnou účasťou, ktorú organizovala Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek, Sekcia manažmentu v ošetrovateľstve a Univerzitná nemocnica SNP – fakultná nemocnica v Ružomberku.
Prezidentka Lazorová aktívne podporila workshop venovaným štandardným diagnostickým a terapeutickým postupom
Bratislava - Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. sa spolu s viceprezidentkou SK SaPA pre sestry pracujúce v nezdravotníckych odboroch PhDr. Margitou Kosturikovou sa dňa 28. novembra 2017 v Bratislave na pozvanie organizátorov aktívne zúčastnili workshopu venovanému vyvinutým štandardným diagnostickým a terapeutickým postupom.
Prezidentka Lazorová sa aktívne zúčastnila celoslovenskej konferencie Sekcie sestier pracujúcich v pediatrii
Banská Bystrica - Prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. sa dňa 2. decembra 2017 v Banskej Bystrici zúčastnila Celoslovenskej konferencii Sekcie sestier pracujúcich v pediatrii SK SaPA spojenú s voľbami do Výboru odbornej sekcie.
Historický VII. Česko-slovenský kongres bazálnej stimulácie pod záštitou SK SaPA
Ostrava - Prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. sa dňa 23. novembra 2017 osobne zúčastnila na historickom VII. Česko-slovenskom kongrese bazálnej stimulácie s medzinárodnou účasťou, ktorý sa uskuitočnil v multifunkčnej hale Gong v centre Ostrave. Jednalo sa o jedinečnú, a pravdepodobne poslednú príležitosť osobne se stretnúť s autormi konceptu prof. Dr. Andreasem Fröhlichem a prof. Christel Bienstein na území České republiky.

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri