Úvod / Podujatia

Podujatia

Oceňovanie Biele srdce 2017 v RK SaP Galanta
Dňa 21.6.2017 oceňovala RK SaPA Galanta svoje členky ocenením Biele srdce, ktoré sa konalo v Šali v Mestkom dome kultúry. Tohto roku sme dostali návrhy iba v kategórii sestra z praxe.
Deň sestier – RK SaPA v Prešove
Prešov - V mesiaci máj sa konal v Prešove v estrádnej sále DK ROH slávnostný seminár pri príležitosti Dňa sestier, ktorý bol spojený s udeľovaním ocenenia Biele srdce na regionálnej úrovni. Seminár organizovala Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Prešove, ktorá s potešením privítala 140 účastníkov – sestier.
X. Celoslovenská konferencia sestier pracujúcich v anestéziológii a intenzívnej starostlivosti
Bratislava - V hoteli Tatra sa vo štvrtok 15. júna 2017 začala jubilejná X. Celoslovenská konferencia sestier pracujúcich v anestéziológii a intenzívnej starostlivosti s medzinárodnou účasťou. Sestry zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Srbska budú počas dvoch dní diskutovať na odbornom podujatí, ktoré organizuje Sekcia sestier pracujúcich v anestéziológii a intenzívnej starostlivosti Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek.
Regionálna komora vo Zvolene ocenila Bielym srdcom 7 sestier z regiónu Zvolen
Zvolen - Ako každoročne Regionálna komora SK SaPA vo Zvolene organizovala slávnostný seminár z príležitosti Medzinárodného dňa sestier na počesť žene, zakladateľke moderného ošetrovateľstva, Florence Nightingalovej. Podujatie, ktoré je spojené so vzdaním úcty a odovzdávaním ocenenia Biele srdce, sa konalo 17.5.2017 o 14,00 v priestoroch Obvodného úradu mesta Zvolen.
RK Rožňava oceňovala zaslúžilých členov
Rožňava - V piatok 26. mája sa v priestoroch historickej rožňavskej radnice konal 13. ročník Odborného zdravotníckeho seminára spojeného s oceňovaním vybraných sestričiek. Podujatia pripravila Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Rožňave v spolupráci s Regionálnou komorou medicínsko–technických pracovníkov, Nemocnice sv. Barbory a Mestom Rožňava.
Medzinárodný deň sestier v Banskej Bystrici
Banská Bystrica - Regionálna komora Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek v Banskej Bystrici (RK SaPA BB) zorganizovala prvýkrát samostatne slávnostný seminár na regionálnej úrovni pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier. Seminár sa konal 19.5.2017 v konferenčnej sále DC Jána Pavla II, Kapitulská 21, Banská Bystrica a bol spojený s ocenením „Biele srdce“. Téma medzinárodného dňa sestier vyhlásená ICN na rok 2017: Ošetrovateľstvo: hlas v popredí – dosahovanie cieľov trvalo udržateľného rozvoja.
Tatry sestrám 2017
Poprad - Dňa 19.5.2017 sa v priestoroch kinosály Šrobárovho ústavu detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, n.o. v Dolnom Smokovci konal slávnostný seminár pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier spojený s odovzdávaním ocenení Biele srdce na regionálnej úrovni, ktoré udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA).
V Prievidzi počas MDS ocenili 6 sestier
Prievidza - Dňa 18.5.2017 sa v Regionálnej komore sestier a pôrodných asistentiek v Prievidzi uskutočnili deň sestier. Slávnostného dňa sa okrem prítomných sestier a pôrodných asistentiek, pozvaných hostí, zúčastnila prezidentka SK SaPA Mgr Iveta Lazorová, dipl. p. a., či námestník NsP MUDr. Jozefom Kubíkom v zastúpení riaditeľ NsP Bojnice.
Medzinárodný deň sestier v Komárne
Komárno - Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek dňa 18.5.2017 pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier v sále Matice slovenskej v Komárne organizovala odborný seminár.
Za Ošetrovateľské centrum si cenu prevzali Zuzana Fabianová, Alena Mochnáčová a Gabriela Hrisenková
Aj tento rok totiž Nadácia Pontis udelila ocenenie Via Bona Slovakia 2016 za zodpovedné podnikanie. V sedemnástom ročníku bola po prvý raz udelená aj Cena za sociálne inovácie.
Deň sestier v Starej Ľubovni
Stará Ľubovňa - Dňa 15. mája 2017 zorganizovala Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Starej Ľubovni v spolupráci s Ľubovnianskou nemocnicou, n.o. slávnostný odborný seminár pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, ktorý si celý svet pripomína 12. mája. V tento deň si pripomíname dôležitosť poslania sestier a ich význam pre spoločnosť.
Biele srdce na regionálnej úrovni už aj v Bánovciach nad Bebravou
Bánovce nad Bebravou - Slávnostného oceňovania na regionálnej úrovni sa dočkali aj sestry a pôrodné asistetnky z Bánoviec nad Bebravou. RK SaPA Bánovce nad Bebravou dňa 11. mája 2017 v priestoroch 3. súkromnej nemocnice po prvý krát organizovali odborný seminár spojený so slávnostným odovzdávaním ocenenia Biele srdce.
RK SaPA vo Svidníku udelila ocenenie BIELE SRDCE 11 sestrám
Svidník - Aj v tomto rokou Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek vo Svidníku pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier organizovala odbornospoločenské podujatie, v rámci ktorého dňa 11. mája 2017 vo Svidníku udelila ocenenie BIELE SRDCE deviatim sestrám z praxe a dvom za dlhodobú aktívnu činnosť.
RK SaPA Martin: Biele srdce sa znova zaskvelo
Martin - Príležitostí pripomenúť spoločnosti, aká rozsiahla a dôležitá je práca sestry, nikdy nie je dosť. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek tak robí každoročne na Medzinárodný deň sestier udeľovaním ceny Biele srdce.
Ocenené sestry v relácii televízie LUX
Bratislava - Prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. sa s ocenenými sestrami Mgr. Martinou Didekovou a doc. PhDr. Annou Murgovou, PhD. v utorok 16. mája 2017 zúčastnili diskusnej relácie Doma je doma v televízii LUX.
Medzinárodný deň sestier medzi prvými oslávili v regionálnej komore Nitra
Nitra - Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek so sídlom v Nitre bola jednou z prvých regionálnych komôr, ktorá tento rok zorganizovala odborné podujatie pri príležitosti Medzinárodného daň sestier. Slávnostný seminár sa uskutočnil v utorok 9. mája 2017 v Nitre a zúčastnila sa ho aj členka Rady SK SaPA PhDr. Dana Zrubcová, PhD.
Tlačová konferencia: Novinárov sme informovali o podujatí BIELE SRDCE
Bratislava - Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. spolu s členom Prezídia a Rady komory PhDr. Milanom Laurincom, PhD. v piatok 12. mája 2017 informovali novinárov o podujatí BIELE SRDCE. Na tlačovej konferencii sa zúčastnila taktiež laureátka Mimoriadneho ocenenia Biele srdce Dr. h. c. prof. PhDr. Anna Eliašová, PhD., ako aj viaceré ocenené sestry a pôrodné asistentky.
Prezident Kiska prijal držiteľky ocenenia Biele srdce
Bratislava - Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vo štvrtok 11. mája 2017 v Prezidentskom paláci prijal sestry a pôrodné asistentky, ktorým Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier 12. mája udelí významné ocenenie Biele srdce. Jubilejný desiaty ročník slávnostného odovzdávania významného ocenenia BIELE SRDCE na celonárodnej úrovni sa uskutoční v piatok 12. mája 2017 pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.
Tlačová konferencia: Matka a dieťa v centre záujmu pôrodných asistentiek
Zvolen - Prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. sa v piatok 5. mája 2017 vo Zvolene zúčastnila 2. vedeckej konferencii pôrodných asistentiek s názvom Matka a dieťa v centre záujmu pôrodných asistentiek, ktorú SK SaPA organizovala v spolupráci s Vysokou školou zdravotníctva asociálnej práce sv. Alžbety bl. Sáry Salkaházi v Rožňave, mestom Zvolen a Regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek vo Zvolene.
Tlačová konferencia: Prezidentka Iveta Lazorová predstavila svoju víziu na najbližšie štyri roky
Žilina - Členovia Prezídia a Rady SK SaPA na tlačovej konferencii v sobotu 29. apríla 2017 v Žiline informovali novinárov o výsledkoch volebného Snemu komory. Staronová prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. verejnosti prezentovala svoje najbližšie ciele a plány do nadchádzajúcich štyroch rokoch, vrátane riešenia aktuálnych problémov, ktoré v súčasnosti trápia slovenské sestry a pôrodné asistentky.

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri