Úvod / Monitoring tlačových správ / Mzdy zdravotných sestier by sa mohli zvýšiť minimálne o 10 %
Mzdy zdravotných sestier by sa mohli zvýšiť minimálne o 10 %

Mzdy zdravotných sestier by sa mohli zvýšiť minimálne o 10 %

(14.05.2018; Rozhlasová stanica Slovensko; Správy; 06:00; por. 1/3; Peter Kollárik / Peter Kollárik)

Peter Kollárik, moderátor:

"Mzdy zdravotných sestier by sa podľa ministerky zdravotníctva Andrey Kalavskej mohli zvýšiť minimálne o 10 %. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 však upozornila, že presné číslo vzíde až z diskusie s ministrom financií."

Andrea Kalavská, ministerka zdravotníctva SR:

"Preto rokujem v rámci sociálneho balíčka o zvýšenie miezd sestier. Chcem, aby to bolo citeľné na tej výplatnej páske."

Martin Strižinec, moderátor O 5 minút 12:

"Desať percent je hranica, ktorá..."

Andrea Kalavská:

"Minimum."

Martin Strižinec:

"Minimum."

Andrej Kollárik:

"Zuzana Šebová z hnutia SME RODINA presadzuje, aby sa platy zvýšili o 20 %. Zároveň apeluje, aby sa sestrám znížila administratívna záťaž."

Zuzana Šebová, poslankyňa NR SR (SME RODINA):

"Ony si vedú ešte zvlášť svoj ošetrovateľský proces a potom zas len ten konečný pacient doplatí na toto všetko, pretože sestra je nervózna, má službu za službou a ešte musí aj..."

Martin Strižinec:

"Mať papierovačky."

Zuzana Šebová:

"... papierovačky."

Peter Kollárik:

"Taktiež by sa podľa Zuzany Šebovej mal zlepšiť aj systém vzdelávania sestier."

Ďalšie články v sekcii

Slovenka: BIELE SRDCE pre sestričky
Zdravotné sestry si určite zaslúžia našu úctu a vďaku. Pri príležitosti ich medzinárodného dňa dostane v tomto roku 28 sestier a pôrodných asistentiek ocenenie za starostlivosť a ľudskosť v ošetrovateľstve.
denník Pravda: Laurinc: Viaceré nemocnice popierajú nedostatok sestier
Riziká nedostatku zdravotných sestier pocíti v prvom rade pacient. Ukázalo sa to nedávno v Národnom onkologickom ústave v Bratislave, kde sa predlžujú termíny na operácie. Podobné problémy podľa riaditeľa kancelárie Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Milana Laurinca hrozia aj v iných nemocniciach. Laurinc pripomína, že v zariadeniach sociálnych služieb je sestier ako šafranu. Dovoz zdravotníčok z Kuby vidí ako nereálny.
Poslanec Valocký síce odchádza, ale onkologickému ústavu stále chýba vyše 20 sestier
O tom, že z Národného onkologického ústavu v Bratislave odchádzajú lekári a najmä sestry, médiá informovali pred mesiacom. Za ten čas riaditeľ a poslanec Smeru Jozef Valocký povedal, že od mája z ústavu odíde, ale kritická situácia s nedostatkom sestier sa nezlepšuje.
E. Červeňáková: Zdravotné sestry na Slovensku skutočne chýbajú
Červeňáková tvrdí, že nedostatok sestier je reálnym a vážnym problémom a v súčasnosti sa to potvrdzuje pri riešení situácie v Národnom onkologickom ústave (NOÚ).

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri