Úvod / Médiá / Monitoring tlačových správ

Monitoring tlačových správ

Návšteva riaditeľa Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek na Katedre ošetrovateľstva
Dňa 9.3.2018 zorganizovala Katedra ošetrovateľstva FSVaZ UKF v Nitre stretnutie s PhDr. Milanom Laurincom, PhD., RN, ktorý pôsobí ako riaditeľ a člen prezídia Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (ďalej SK SaPA) a zároveň je asistentom poslankyne NR SR. Prednášky sa zúčastnili študentky a študenti prvého ročníka v odbore Ošetrovateľstvo – budúce sestry.
Pravda.sk: Novou ministerskou sestrou je od piatka Darina Dányiová
Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR má od piatka novú ministerskú sestru Darinu Dányiovú. Tá na pozíciu šéfky odboru ošetrovateľstva na MZ prichádza zo Železničnej nemocnice spoliklinikou v Bratislave.
TASR: Novou ministerskou sestrou je od piatka D. Dányiová
Dányiová vystriedala Tatianu Hrindovú, ktorá sa rozhodla odísť na vlastnú žiadosť. Tvrdila, že bola nespokojná.
SME: Novou ministerskou sestrou je od piatka Dányiová. Verí, že bude prínosom
BRATISLAVA. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR má od piatka novú ministerskú sestru Darinu Dányiovú. Tá na pozíciu šéfky odboru ošetrovateľstva na MZ prichádza zo Železničnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.
Plus Jeden deň: Novou ministerskou sestrou je Dányiová
Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR má od piatka novú ministerskú sestru Darinu Dányiovú. Na pozíciu šéfky odboru ošetrovateľstva na MZ prichádza zo Železničnej nemocnice v Bratislave.
Ministerstvo zdravotníctva: Nová ministerská sestra: "Poďme hľadať riešenia, ako to ide, nie ako to nejde"
Novou ministerskou sestrou je od 15. marca Darina Dányiová. Na pozíciu riaditeľky Odboru ošetrovateľstva MZ SR prichádza zo Železničnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. Darina Dányiová uspela vo výberovom konaní, do ktorého ju nominovala Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.
Nebojme sa profesionálneho ošetrovania rán v domácom prostredí
Rany môže úspešne ošetrovať skúsená sestra aj v domácom prostredí. V sociálnom zázemí pacienta sa dajú riešiť rôzne druhy rán. Patria sem kožné defekty chronického charakteru, preležaniny, pooperačné rany, vredy, čerstvé stómie (vývody z čreva, močovodu), kde si pacient sám netrúfne vymieňať stomický set alebo nastávajú rôzne komplikácie.
Minútka s I. Lazorovou: Štát stavia nemocnicu už 33 rokov
MINÚTKA Mgr. Iveta Lazorová, prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek
SKSaPA: Slovenské pôrodníctvo potrebuje zásadné systémové zmeny
Slovenské pôrodníctvo je zastarané a potrebuje zásadné systémové zmeny tak, aby z pôrodov pre ženy nebol veľký strašiak, ale naopak z nemocníc odchádzali spokojné mamičky so zdravými bábätkami.
Webnoviny: Slovenské pôrodníctvo potrebuje zásadné systémové zmeny, informovala Slovenská komora sestier
BRATISLAVA 11. marca (WebNoviny.sk) - Slovenské pôrodníctvo je zastarané a potrebuje zásadné systémové zmeny tak, aby z pôrodov pre ženy nebol veľký strašiak, ale naopak z nemocníc odchádzali spokojné mamičky so zdravými bábätkami.
SME: Pôrodníctvo potrebuje zásadné zmeny, tvrdia sestry
BRATISLAVA. Slovenské pôrodníctvo je zastarané a potrebuje zásadné systémové zmeny tak, aby z pôrodov pre ženy nebol veľký strašiak, ale naopak z nemocníc odchádzali spokojné mamičky so zdravými bábätkami.
MyZvolen: Pôrodné asistentky volajú po systémových zmenách a väčších kompetenciách
ZVOLEN. Slovenské pôrodné asistentky volajú po zásadných systémových zmenách, ktoré by umožnili, aby pôrody neboli pre ženy strašiakom, ale naopak, aby z pôrodníc odchádzali spokojné mamičky so zdravými bábätkami. Vyplynulo to z diskusií na 3. ročníku vedeckej konferencie s názvom Minulosť, súčasnosť a budúcnosť pôrodnej asistencie, ktorá sa konala vo Zvolene.
radio Lumen: Slovenské pôrodné asistentky volajú po zmenách
Slovenské pôrodné asistentky volajú po zásadných systémových zmenách, ktoré by umožnili aby pôrody neboli pre ženy strašiakom. Naopak chcú aby z pôrodníc odchádzali spokojné mamičky so zdravými bábätkami.
www.lekari.sk: Pôrodné asistentky volajú po systémových zmenách a väčších kompetenciách
Zvolen - Slovenské pôrodné asistentky volajú po zásadných systémových zmenách, ktoré by umožnili, aby pôrody neboli pre ženy strašiakom, ale naopak, aby z pôrodníc odchádzali spokojné mamičky so zdravými bábätkami. Vyplynulo to z diskusií v rámci 3. ročníka vedeckej konferencie s názvom Minulosť, súčasnosť a budúcnosť pôrodnej asistencie, ktorá sa v týchto dňoch konala vo Zvolene.
SITA: Sestry sa ozvali: Výzva ústavným činiteľom
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek si ctí princípy demokracie a slobody prejavu, a preto je znepokojená vážnou celospoločenskou situáciou, ktorá na Slovensku nastala po vražde dvoch mladých ľudí a následnej koaličnej kríze.
Verejnosť stráca dôveru v štátnu správu, vyhlásila Slovenská komora sestier k vražde Kuciaka
BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) - Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) je znepokojená vážnou celospoločenskou situáciou, ktorá na Slovensku nastala po vražde dvoch mladých ľudí a následnej koaličnej kríze.
Komora sestier vyzýva na riešenie spoločenskej situácie
BRATISLAVA. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) je znepokojená vážnou celospoločenskou situáciou, ktorá na Slovensku nastala po vražde dvoch mladých ľudí a následnej koaličnej kríze.
SITA: Novou ministerskou sestrou bude Darina Dányiová
Komora sestier verí, že minister zdravotníctva Tomáš Drucker spraví reparát a umožní novej ministerskej sestre zodpovedne pristupovať k plneniu úloh, ktoré budú patriť do jej pôsobnosti a jej rozhodnutia budú viac akceptované ako v predošlom období.
TA3: Sestry budú mať novú reprezentantku, o funkciu sa uchádzali traja
Novou ministerskou sestrou bude Darina Dányiová, do funkcie nastúpi 15. marca. Na Ministerstvo zdravotníctva SR prichádza zo Železničnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. Potvrdila to hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.
TASR: Ministerskou sestrou bude nominantka sesterskej komory D. Dányiová
Bratislava 5. marca (TASR) - Novou ministerskou sestrou bude Darina Dányiová, do funkcie nastúpi 15. marca. Na Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR prichádza zo Železničnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave. TASR to potvrdila hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri