Úvod / Médiá / Monitoring tlačových správ

Monitoring tlačových správ

Ocenenie Biele srdce získalo až päř sestier z NsP Prievidza
Ocenenie Biele srdce na regionálnej úrovni získalo šesť sestier z prievidzského regiónu, pričom päť ocenených sestier pracuje v NsP Prievidza.
ZDRAVOTNÁ SESTRA Z LEKÁROV BEZ HRANÍC JITKA KOSÍKOVÁ: Prekvapila ma vysoká detská úmrtnosť
Pôsobí v Lekároch bez hraníc, dlhšie cítila, že by mala odísť z nemocnice, a po druhej misii tak urobila. Nevníma veľký rozdiel medzi sestrami v Česku a na misiách.
Televízia Markíza, Reflex: Zdravotná sestra
Musia byť nonstop nablízku pacientom, malým deťom, starkým či rôzne zdravotne postihnutým. Nezaobídu sa bez nich nemocnice, domovy sociálnych služieb ani hospice. Musia utešovať, správne dávkovať lieky, organizovať ambulancie aj celé oddelenia, dvíhať omnoho ťažších pacientov než sú ony samy. A to všetko za neúctivý a nedôstojný plat. Napriek tomu sa nájdu zdravotné sestry, ktoré toto všetko trpia, lebo svoju prácu milujú. Zdravotná sestra z našej nasledujúcej reportáže to ťahá už 34 rokov.
Slovenka: Bradatá sestrička
Bol jediným vyznamenaným mužom na jubilejnom desiatom ročníku odovzdávania krásnych ocenení s ľudským posolstvom - Biele srdce. Mužov s povolaním zdravotná sestra je pramálo, no PETROVI BRUCHALOVI toto poslanie učarovalo. Na otázku, ako ho oslovujú pacienti, s úsmevom odpovedal: ,,Sestrička, niekedy aj pán doktor... Už nevysvetľujem tie rozdiely..."
Dekanka Fakulty zdravotníckych odborov prof. A. Eliášová získala prestížne ocenenie
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier ocenila na celonárodnej úrovni tridsaťjeden sestier a pôrodných asistentiek. Mimoriadne ocenenie Biele srdce za celoživotný prínos v oblasti ošetrovateľstva získala dekanka Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove Dr. h. c. prof. PhDr. Anna Eliašová, PhD.
Zdravotná sestra z "úrazovky": Musíme ísť ďalej, aby sme pomohli ďalším
Najhoršie je, že vidíte, ako človek stratí z plného zdravia úplne všetko, hovorí v rozhovore pre Košický večer zdravotná sestra Jana Fabianová. Pracuje na ambulancii Kliniky úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura. Nedávno sa stala jednou z 31 ocenených sestier, ktoré získali Biele srdce na republikovej úrovni. Cenu dostala za kategóriu Sestra v praxi. Popri práci sa venuje výučbe budúcich zdravotných sestier.
Odovzdávanie ocenenia Biele srdce
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek udeľovala v Košiciach ocenenie Biele srdce. Viac než 2 desiatky sestier v kategóriách sestra v praxi, sestra pedagóg a sestra manažér získali šperk v tvare srdca. Odovzdala im ich prezidentka komory Iveta Lazorová. Na podujatí nechýbala kolegyňa Mária Čigášová.
Lekári, sestry, pacienti – všetci sú jeden tím
Poskytovať maximum možných a vhodných výkonov zdravotnej, ošetrovateľskej a opatrovateľskej starostlivosti v domácom prostredí – to je smerovanie vyspelých krajín. Aj na Slovensku sa od roku 1994 rozvíja systém agentúr domácej ošetrovateľskej starostlivosti (ADOS).
Ocenená zdravotná sestra: Väčšinou nás vnímajú len ako doplnky k lekárovi
BOJNICE. V Bojniciach oceňovali zdravotné sestry a pôrodné asistentky. Biele srdce symbolizuje starostlivosť, poznanie a ľudskosť, vlastnosti, ktoré sú späté s vykonávaním tejto profesie, ktorá je viac poslaním.
Ich práca neunikla pozornosti: Tieto sestričky sa dočkali prestížnej pocty!
Práca zdravotných sestier je dôležitou súčasťou zdravotnej starostlivosti. Táto práca určite nepatrí medzi tie, o ktorých by sa dalo povedať, že sú jednoduché. O to viac obdivu patrí tým sestrám, ktoré ju vykonávajú dlhé roky. Práve také dve sestry z nášho regiónu sa dočkali prestížnej pocty.
Uctili si ich obetavú prácu: V Rožňave sa konal deň sestier, FOTO
V piatok, 26. mája sa v priestoroch historickej rožňavskej radnice konal 14. ročník Odborného zdravotníckeho seminára spojeného s oceňovaním vybraných sestričiek. Podujatia pripravila Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Rožňave v spolupráci s Regionálnou komorou medicínsko-technických pracovníkov, Nemocnice sv. Barbory a Mestom Rožňava.
BIELE SRDCE pre košické sestry
Tri košické zdravotné sestry, ktoré povyšujú svoju prácu na poslanie, získali ocenenie Biele srdce. V Bratislave tento mesiac ocenili 31 nominovaných slovenských sestier. Je to poďakovanie za starostlivosť, vedomosti, ale aj humanitu, čím odmeňuje svoje členky Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek.
Dekanka Fakulty zdravotníckych odborov získala prestížne ocenenie
Mimoriadne ocenenie Biele srdce za celoživotný prínos v oblasti ošetrovateľstva získala dekanka Fakulty zdravotníckych odborov Prešovskej univerzity v Prešove Dr. h. c. prof. PhDr. Anna Eliašová, PhD.
Odovzdali osem ocenení Biele srdce
Minulý piatok v kinosále Šrobárovho ústavu v Dolnom Smokovci Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Vysoké Tatry udelila osem ocenení Bieleho srdca. Udialo sa tak počas slávnostného seminára pri príležitosti Medzinárodného dňa ošetrovateľstva Tatry sestrám. Základným kritériom pre zisk tohto najvyššieho ocenenia za rozvoj ošetrovateľstva, ktoré udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) je humanita, ľudskosť, etika a láska k trpiacim.
Zdravotníčkam udelili prestížne ocenenie
KOMÁRNO. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek na celonárodnej úrovni ocenila tridsaťjeden sestier a pôrodných asistentiek. Jubilejný desiaty ročník slávnostného odovzdávania významného ocenenia Biele srdce sa uskutočnilo 12. mája pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.
Biele srdcia aj do Bojníc
Vo štvrtok 18. mája 2017 sa v priestoroch bojnického hotela Slávia konalo slávnostné stretnutie sestier pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier. Na podujatí bolo za svoju prácu ocenených Bielym srdcom šesť sestier, z toho päť z bojnickej nemocnice.
Komárňanská nemocnica si uctila prácu sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier
Všeobecná nemocnica Komárno v spolupráci s regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek v Komárne, 18. mája 2017, na počesť Medzinárodného dňa sestier, ktorý sa konal 12. mája, uctila povolanie sestier a pôrodných asistentiek z celého komárňanského okresu.
Najväčším ocenením pre zdravotnú sestru je spokojný a vyliečený pacient
MARTIN. Tri zdravotné sestry z Univerzitnej nemocnice Martin získali ocenenie Biele srdce, ktoré udeľuje regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek. Je symbolom starostlivosti, poznania a ľudskosti. Týmto uznaním sa tak môže pýšiť Marta Kantárová, Elena Venényová, ako aj Ľuba Valková a na nedávnej konferencií pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier si ho prevzali z rúk medicínskeho riaditeľa martinskej nemocnice Dalibora Murgaša.
V Nemocnici Košice-Šaca si v piatok uctili prácu zdravotných sestier. Ocenenie Biele srdce si odniesli 4 zdravotné sestry
12. máj je Medzinárodným dňom sestier a pôrodných asistentiek. Vedenie nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, a Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Košice III. udelili ocenenie Biele srdce tento rok až štyrom zdravotným sestrám. Pripomenuli si tak dôležitosť povolania sestier nielen Nemocnice Košice-Šaca, ale celého sveta.
Sestry v nemocniciach chcú ochranku. Na urgentoch sa nevyhnú ani kopancom
Hrozba vyššieho trestu za napadnutie zdravotníka počas výkonu práce sčasti na agresívnych pacientov zaberá, poukazujú záchranári i sestry. Osveta medzi ľuďmi je ale podľa nich naďalej potrebná, upozorňujú, že môže ísť o dozvuky mediálnej kampane.

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri