Úvod / Oznamy

Oznamy

Prezidentkou Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek je na najbližšie štyri roky Iveta Lazorová
Žilina – Funkciu prezidentky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) bude počas najbližších štyroch rokoch zastávať opätovne Iveta Lazorová. Rozhodli o tom delegáti na 17. Sneme, ktorý sa v dňoch 28. – 29. apríla 2017 konal v Žiline. Vyhlásenie výsledkov sprevádzal standing ovation (potlesk postojačky) v plnej sále, čo sa doteraz nikdy neudialo.
Zatvorená kancelária komory počas konania Snemu
Bratislava - Vážení členovia, dovoľujeme si Vás informovať, že vo štvrtok 27. a v piatok 28. apríla 2017 bude zatvorená kancelária Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek zatvorená z dôvodu konania Snemu komory.
Podporte vzdelávanie sestier a pôrodných asistentiek 2 % z Vašich daní
Bratislava - Občianske združenie pre podporu vzdelávania sestier a pôrodných asistentiek sa na všetkých členov Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek ako aj ich priaznivcov aj v tomto roku obracia so žiadosťou o poukázanie 2 % z daní.
Vyšlo nové marcové číslo informačného bulletinu SK SaPA
Bratislava - Vyšlo marcové číslo informačného bulletinu Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. Aktuálne vydanie, ale aj staršie čísla si môžete prečítať cez knižnicu internetovej stránky SK SaPA.
SK SaPA vyzýva ministra zdravotníctva, aby podporil ošetrovanie pacientov v domácom prostredí
Bratislava – Na Slovensku pribúdajú pacienti, ktorí nemôžu chodiť na ošetrenie či rehabilitáciu do zdravotníckeho zariadenia a potrebujú domácu ošetrovateľskú starostlivosť. SK SaPA preto vyzýva ministra zdravotníctva, aby ešte tento rok podporil vypracovanie koncepcie rozvoja a financovania ADOS, ktorá by mohla prispieť k efektívnejšiemu zdravotníctvu na Slovensku a k zlepšeniu kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre pacientov.
Medzinárodný deň žien: Rodová rovnosť pracovníkov v zdravotníctve
Brusel - Európska federácia sestier EFN vydala tlačovú správu k Medzinárodnému dňu sestier. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek Vám prináša preklad textu do slovenského jazyka.
Prezidentka RK SaPA Košice II získala cenu v oblasti zdravotníctva za odbornosť, dynamiku a ochotu pomôcť iným
Košice - Prezidentka Regionálnej komory Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Košice II Mgr. Iveta Fabianová získala cenu Mestskej časti Nad Jazerom v oblasti zdravotníctva za odbornosť, dynamiku, ochotu pomôcť iným.
Pozvánka na Valné zhromaždenie delegátov RK SaPA so sídlom Galante
Galanta - Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek so sídlom Galante pozýva delegátov na Valné zhromaždenie delegátov RK SaPA so sídlom Galante, ktoré sa uskutoční dňa 21. marca 2017 14.30 hodine v Šali v reštaurácii Kardinál.
Pozvánka na Valné zhromaždenie delegátov RK SaPA v Leviciach
Levice - Regionálna komora SaPA so sídlom v Leviciach pozýva všetky členky na Valné zhromaždenie delegátov RK SaPA, ktoré sa uskutoční dňa 23. marca 2017 o 14,30 hod. v reštaurácii SOŠ v Leviciach na Záhradnej ulici č. 4 (za penziónom Tilia, „Biely dom“).
Pozvánka na Valné zhromaždenie RK SK SaPA v Prešove
Prešov - Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek so sídlom v Prešove si dovoľujem pozvať delegátov na Valné zhromaždenie RK SKS a PA v Prešove, ktoré sa bude konať 29.3.2017 o 14,30 hod. v kinosále Psychiatrického oddelenia FNsP J. A Reimana v Prešove.
Valné zhromaždenie delegátov RK SaPA v Trnave spojené s odborným seminárom
Trnava - Oznamujeme Vám, že Valné zhromaždenie delegátov Regionálnej komory Sestier a pôrodných asistentiek so sídlom v Trnave spojené s odborným seminárom sa bude konať dňa 30. marca 2017 o 16.00 hod. v priestoroch kina Hviezda.
Vyšlo nové februárové číslo informačného bulletinu SK SaPA
Vyšlo februárové číslo informačného bulletinu Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. Už tretí rok pre Vás pripravujeme Informačný bulletin SK SaPA, v ktorom nájdete všetky aktuálne informácie, ktoré sa týkajú sestier a pôrodných asistentiek.
Valné zhromaždenie RK SaPA Košice I.
Košice - Valné zhromaždenie RK SaPA Košice I. spojené s odborným seminárom, sa pre členky RK SaPA Košice I bude konať dňa 22.03.2017 (streda) o 14,00 hod. na Lelkárskej fakulte UPJŠ, Tr. SNP č. 1 v posluchárni č. 2, Košice.
Valné zhromaždenie RK SaPA Banská Bystrica
Banská Bystrica - Oznamujeme Vám, že Valné zhromaždenie RK SaPA Banská Bystrica spojené s odborným seminárom sa bude konať pre členky RK SaPA BB 16.3.2017 (štvrtok) o 15,30 hod. v DC J.Pavla II. v konferenčnej miestnosti na 2. poschodí.
SK SaPA upozorňuje na to, že za údajným neetickým správaním zdravotníkov môže byť aj ich psychické a fyzické preťaženie
Bratislava – SK SaPA odsudzuje akékoľvek neetické správanie sa zdravotníkov voči pacientom. Pranierovanie sestier však nie je riešením. Zamestnávatelia by mali venovať viac pozornosti psychickému a fyzickému preťaženiu personálu, aby sa predchádzalo takýmto individuálnym zlyhaniam.
Správa z Valného zhromaždenia v Prievidzi
Prievidza - Dňa 26. januára 2017 sa uskutočnilo Valné zhromaždenie v Regionálnej komore sestier a pôrodných asistentiek v Prievidzi. Správu z Valného zhromaždenia si môžete prečítať nižšie.
Pozvánka na Valné zhromaždenie delegátov RK SaPA Ba III.
Bratislava - Týmto Vás pozývame na volebné Valné zhromaždenie delegátov RK SaPA so sídlom Bratislava III., ktoré sa uskutoční dňa 18. marca 2017 o 08:00 hodine v priestoroch posluchárne NÚSCH a.s. Pozvánka je určená výlučne pre členov RK BA III
SK SaPA upozorňuje na to, že kompetentní pred verejnosťou zatajujú chýbajúce sestry v slovenskom zdravotníctve
Bratislava – SK SaPA vyzýva MZ SR, aby prestalo zavádzať slovenskú verejnosť ohľadom nedostatku sestier. Úradníci nemôžu zľahčovať vážnu situáciu a tvrdiť, že problém neexistuje, keď sa Slovensko dlhodobo nachádza na konci rebríčka OECD, čo sa týka počtu sestier na počet obyvateľov.
Správa o činnosti Európskej federácie sestier za rok 2016
Brusel - EFN pokračuje v posilňovaní svojho politického postavenia v roku 2016- v inštitúciách a u kľúčových zainteresovaných skupinách EÚ, aby zostali sestry a ošetrovateľstvo v popredí politického programu EÚ.
Skúmanie najnovších inovácií v ošetrovateľstve a zdravotnej starostlivosti
Bratislava - Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek sa stala partnerom Innovinc pri organizovaní „Svetového kongresu v ošetrovateľstve a vzdelávaní sestier", ktorý sa bude konať v Ríme v dňoch 7. – 9. septembra 2017 na tému "Skúmanie najnovších inovácií v ošetrovateľstve a zdravotnej starostlivosti".

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri