analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Podporný list od Slovenskej komory fyzioterapeutov
Slovenská komora fyzioterapeutov vyjadrila svoju podporu Slovenskej komore sestier a pôrodných asistentiek, pričom ocenila statočnosť sestier a pôrodných asistentiek, riskujúcich svoje stále zamestnanie, aby vyjadrili vážnosť ich nedostatočne ocenenej práce.
Pridané dňa: 01.12.2015
V Košiciach dnes podalo 64 sestier hromadnú výpoveď
Bratislava 30. 11. 2015 – V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice dnes ráno v podateľni odovzdali poverení zástupcovia Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek 64 hromadných výpovedí.
Pridané dňa: 30.11.2015
Reakcia SK SaPA na vyhlásenie Asociácie štátnych nemocníc
Vedenie Slovenskej komory sestier je rozčarované z vyhlásení Asociácie štátnych nemocníc, ktorá chce sestrám a pôrodných asistentkám garantovať platy, ktoré sú im vyplácané už tri roky.
Pridané dňa: 29.11.2015
Slovak Nurses and Midwives have launched collective redundancies.
Slovak Chamber of Nurses and Midwives have launched an action of collective redundancies of Slovak Nurses and Midwives. It responds to the intolerable situation in the Slovak health care system, which reflects longstanding moral and financial understatement of healthcare professionals and constant corruption scandals.
Pridané dňa: 28.11.2015

Z činnosti komory

Prezidentka SK SaPA diskutovala s budúcimi sestrami
Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. sa dnes diskutovala so študentmi Strednej zdravotníckej škole na Strečnianskej ulici v Bratislave, ktorú spoluorganizoval Bratislavský samosprávny kraj.
Pridané dňa: 01.12.2015
Podpredseda parlamentu J. Fígeľ prijal predstaviteľov SK SaPA
Podpredseda NR SR Ján Fígeľ 1. 12. 2015 prijal predstaviteľov Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek na čele s prezidentkou SK SaPA Mgr. Ivetou Lazorovou, dipl. p.a. Zástupcovia komory ho informovali o tom, aká vládne situácia medzi sestrami a PA po prijatí vládneho zákona.
Pridané dňa: 01.12.2015
Člen Rady a Prezídia SK SaPA prezentoval sestry v Parlamente ČR
Člen Rady a Prezídia SK SaPA PhDr. Milan Laurinc, PhD., dipl. s. sa 13. novembra aktívne zúčastnil seminára „Jak dál v přípravě zákona pro nelékařská zdravotnická povolání“, ktorý sa konal v budove Parlamentu Českej republiky v Prahe.
Pridané dňa: 29.11.2015
SK SaPA vyzýva ministra zdravotníctva, aby prestal urážať sestry a PA
SK SaPA vyzýva ministra zdravotníctva Viliama Čisláka, aby okamžite prestal s urážaním čelných predstaviteľov sestier a PA a začal riešiť problémy v zdravotníctve, ktoré vznikli aj kvôli jeho neschopnosti, nečinnosti a ignorácii.
Pridané dňa: 28.11.2015

Monitoring médií

SME: Sestry požadujú zvýšenie miezd a úpravu každé tri roky v zákone
Vedenie Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) je rozčarované z vyhlásení Asociácie štátnych nemocníc (AŠN), ktorá chce sestrám a pôrodným asistentkám garantovať platy, ktoré sú im vyplácané už tri roky. K
Pridané dňa: 30.11.2015
TV Markíza: Sestry v alobale
Zdravotné sestry dnes prišli do parlamentu v alobalových čapiciach. Protestujú tak proti zákonu, ktorý schválili poslanci. Tvrdia, že ich platy pôjdu dolu.
Pridané dňa: 26.11.2015
JOJ: Sestry podávajú hromadné výpovede
Už to nie sú vyhrážky, ale realita. Zdravotné sestry podávajú hromadné výpovede. Prvých dvesto doručilo svoju výpoveď Fakultnej nemocnici v Žiline.
Pridané dňa: 26.11.2015
Zdravotnícke noviny. Zdravotníci sú nespokojní
Poslanci na 58. schôdzi prerokujú novelu zákona 578/2004 o poskytovateľoch, ktorý od 1. januára zaručí zdravotníkom 23 odborností vo všetkých ústavných zdravotníckych zariadeniach stanovenie minimálnej výšky základnej zložky mzdy.
Pridané dňa: 13.11.2015

Kalendár podujatí

Najbližšie podujatie:
26.01.2016
3. Postgraduální kurz sester v intenzívní péči

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri