analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Výzva: Podávajte návrhy na ocenenie Biele srdce 2015
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek už prijíma návrhy na ocenenie Biele srdce 2015, ktoré sa tradične uskutoční v rámci Medzinárodného dňa ošetrovateľstva.
Pridané dňa: 25.03.2015
Nové termíny hodnotenia sústavného vzdelávania
V prípade, že termíny na hodnotenie sústavného vzdelávania sú pre vybraný región pre daný mesiac plne obsadené, kontaktujte Vedúcu príslušného regionálneho centra pre hodnotenie sústavného vzdelávania.
Pridané dňa: 24.03.2015
II. spoločná konferencia SGPS SLS a ČGPS ČLS JEP
Slovenská gynekologicko–pôrodnická spoločnosť SLS a Česká gynekologická a porodnická společnost ČLS JEP Vás pozývajú na II. spoločnú konferenciu, ktorá sa uskutoční v dňcoh 14. - 17. 5. 2015 vo výstavisku INCHEBA Expo v Bratislave.
Pridané dňa: 20.03.2015
Medzinárodný deň sestier 2015
Globálne zdravie nemožno dosiahnuť bez sestier a bez našich proaktívnych príspevkov a účasti na všetkých úrovniach systému zdravotnej starostlivosti. Aj to je jedna z myšlienok tohtoročného medzinárodného dňa sestier.
Pridané dňa: 12.03.2015

Z činnosti komory

Tlačová správa: Nového riaditeľa treba čím skôr vymenovať
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) žiada ministra zdravotníctva Viliama Čisláka, aby bezodkladne vymenoval nového riaditeľa, ktorý vyrieši stupňujúcu sa situáciu.
Pridané dňa: 25.03.2015
Tlačová správa: SK SaPA žiada odvolať vedenie žilinskej nemocnice
Výpovede 25 sestier žilinskej fakultnej nemocnice sú krokom zúfalstva z dlhodobej neschopnosti manažmentu nemocnice. SK SaPA preto žiada ministra zdravotníctva Viliama Čisláka o okamžité riešenie vzniknutej situácie.
Pridané dňa: 20.03.2015
SK SaPA podporí účasť členiek komory na vybraných podujatiach
SK SaPA podporí účasť členiek komory na vybraných podujatiach Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek po splnení podmienok podporí účasť členiek komory na Odbornom kurze s Barbarou Kosfeld v Prahe a medzinárodnej vedeckej konferencii v Zágrebe.
Pridané dňa: 12.03.2015
Vyšlo februárové číslo informačného bulletinu SK SaPA
Vyšlo februárové číslo informačného bulletinu SK SaPA. Elektronický mesačník v plnej verzii dostane každý člen na email. Ak by ste časopis nedostali, kontaktujte vedúceho regionálneho centra, alebo priamo kanceláriu komory.
Pridané dňa: 02.03.2015

Monitoring médií

Sestry v Žiline výpovede nestiahli, situáciu rieši minister
Minister zdravotníctva Viliam Čislák navštívil žilinskú nemocnicu a uviedol, že potrebuje čas na preverenie situácie, pretože informácie, dostal, boli protichodné.
Pridané dňa: 26.03.2015
Nový Čas: Pán minister, tu zlyhávate!
Minister zdravotníctva V. Čislák si vypočul ostré slová o tom, ako zvláda svoj rezort, priamo od hlavy štátu. Prezident A. Kiska sa už nemohol pozerať na to, čo sa deje v zdravotníctve, a zavolal si ministra na koberček.
Pridané dňa: 18.03.2015
Denník N: Kiska sfúkol Čisláka, ten to vidí ako divadlo
Prezident Andrej Kiska skritizoval ministra zdravotníctva Viliama Čisláka (Smer) za to, že mu nepovedal, aké protikorupčné opatrenia spravil od nástupu do funkcie.
Pridané dňa: 17.03.2015
Pôrodné turistky
Nie je to tak dávno, čo hlavným cieľom každej tehotnej bolo porodiť hlavne v zdraví a rýchlo. Dnes pre rešpekt k pôrodných prianiam cestujú v bolestiach za hranice.
Pridané dňa: 12.03.2015

Kalendár podujatí

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri