analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Prezidenti regionálnych komôr rokujú v Púchove
Prezidenti a hospodári regionálnych komôr a členovia Rady SK SaPA sa stretli na dvojdňovom pracovnom stretnutí v Púchove, aby prerokovali aktuálne otázky sestier a pôrodných asistentiek na Slovensku.
Pridané dňa: 28.11.2014
Otvorený list pre poslancov parlamentu k schvaľovaniu rozpočtu
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek dnes v spolupráci s ostatnými stavovskými organizáciami zaslala otvorený list poslancom NR SR v súvislosti s návrhom rozpočtu pre rok 2015.
Pridané dňa: 26.11.2014
Treba zabrániť ďalšiemu rozkrádaniu v zdravotníctve
Pre SK SaPA kauza predraženého CT v piešťanskej nemocnici nekončí ani odstúpením Pavla Pašku z pozície predsedu NR SR. Treba prijať také opatrenia, aby sa do budúcnosti zabránilo takémuto rozkrádaniu peňazí v zdravotníctve.
Pridané dňa: 17.11.2014
Zastavme vyciciavanie slovenského zdravotníctva
SKSaPA je zásadne proti rozkrádaniu slovenského zdravotníctva. Komora preto vyzýva ministra zdravotníctva V. Čisláka, aby dohliadol nad dôsledným vyšetrením medializovaných zmlúv v súvislosti s prenájmom zdravotníckej techniky.
Pridané dňa: 14.11.2014

Z činnosti komory

V Žiline sa konala V. celoslovenská konferencia geriatrických sestier
Sekcia sestier pracujúcich v geriatrii SK SaPA v spolupráci s RK SaPA Liečebňou dlhodobo chorých Nemocnice Žilina v dňoch 24.-25. 10. 2014 v Žiline organizovali celoslovenskú konferenciu sestier s medzinárodnou účasťou.
Pridané dňa: 26.11.2014
Prezidentka SK SaPA na medzinárodnej konferencii v Prahe
Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. sa aktívne zúčastnila na medzinárodnej konferencie „Bezpečnosť pracovníkov v zdravotníctve: prevencia poranení ostrými predmetmi, ktorá sa konala v Prahe.
Pridané dňa: 25.11.2014
VI. Celoslovenská konferencia sestier pracujúcich v oftalmológii
V Hornom Smokovci sa v dňoch 24.-25. októbra 2014 pri príležitosti 40. výročia otvorenia očného oddelenia v Poprade uskutočnila VI. Celoslovenská konferencia sestier pracujúcich v oftalmológii.
Pridané dňa: 22.11.2014
Naša špecialistka prednášala študentom FZ KU v Ružomberku
Špecialistka pre hodnotenie sústavného vzdelávania SK SaPA Mgr. Jana Slováková, PhD. prednášala študentom Fakulty zdravotníctva KU v Ružomberku na tému vzdelávanie, členstvo a registrácia sestier a pôrodných asistentiek.
Pridané dňa: 19.11.2014

Monitoring médií

Kiska navrhuje zdravotnícku kobru
V prvom svojom prejave pred parlamentom sa prezident Andrej Kiska prihovoril za zmeny v zdravotníctve, jeho odpolitizovanie a zastavenie nehospodárneho nakladania s verejnými zdrojmi.
Pridané dňa: 27.11.2014
Málo sestier, veľa práce
Minimálny počet zdravotných sestier na oddelení určil štát. Koľko ich tam ale nakoniec je, o tom rozhoduje zdravotnícke zariadenie.
Pridané dňa: 24.11.2014
Čislák si vybral za štátneho tajomníka Mária Miklošiho
Novým štátnym tajomníkom ministerstva zdravotníctva (MZ) sa stal doterajší riaditeľ Sekcie zdravia na MZ Mário Mikloši.
Pridané dňa: 22.11.2014
Sestry pracujúce v neonatológii sa stretli v Poprade
Nemocnica Poprad zorgranizovala XII. ročník celoslovenskej konferencie sestier pracujúcich v neonatológii. Dvojdňové medzinárodné sympózium v minulých dňoch hostilo takmer 300 sestier a hostí.
Pridané dňa: 20.11.2014

Kalendár podujatí

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri