analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Slovak Nurses and Midwives have launched collective redundancies.
Slovak Chamber of Nurses and Midwives have launched an action of collective redundancies of Slovak Nurses and Midwives. It responds to the intolerable situation in the Slovak health care system, which reflects longstanding moral and financial understatement of healthcare professionals and constant corruption scandals.
Pridané dňa: 28.11.2015
Prezidentka SK SaPA: Pridajte sa aj vy k výpovedia, iba tak dosiahneme zmenu
Vážené kolegyne, vyzývame Vás, aby ste sa pridali k výpovediam, iba tak dosiahneme zmenu nielen v odmeňovaní, ale aj zmenu zle nastaveného systému. Niet cesty späť.
Pridané dňa: 26.11.2015
Sestry a pôrodné asistentky spustili hromadné výpovede
Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. v stredu 25. 11. 2015 spolu s predsedníčkou OZ SaPA Mgr. Monikou Kaveckou, MPH na spoločnom brífingu pred Národnou radou SR ohlásili spustenie hromadných výpovedí.
Pridané dňa: 25.11.2015
Sestry začnú podávať hromadné výpovede už tento týždeň
Zápas zdravotníkov za lepšie zdravotníctvo na Slovensku pokračuje. Organizátorom deklarácií o pripravenosti podať výpovede sa podarilo nazbierať toľko výpovedí, že už tento týždeň pristúpia k podávaniu hromadných výpovedí.
Pridané dňa: 23.11.2015

Z činnosti komory

Člen Rady a Prezídia SK SaPA prezentoval sestry v Parlamente ČR
Člen Rady a Prezídia SK SaPA PhDr. Milan Laurinc, PhD., dipl. s. sa 13. novembra aktívne zúčastnil seminára „Jak dál v přípravě zákona pro nelékařská zdravotnická povolání“, ktorý sa konal v budove Parlamentu Českej republiky v Prahe.
Pridané dňa: 29.11.2015
SK SaPA vyzýva ministra zdravotníctva, aby prestal urážať sestry a PA
SK SaPA vyzýva ministra zdravotníctva Viliama Čisláka, aby okamžite prestal s urážaním čelných predstaviteľov sestier a PA a začal riešiť problémy v zdravotníctve, ktoré vznikli aj kvôli jeho neschopnosti, nečinnosti a ignorácii.
Pridané dňa: 28.11.2015
Sympózium intenzívnej starostlivosti v Ostrave
Predseda Sekcie sestier pracujúcich v anestéziológii a intenzívnej starostlivosti SK SaPA PhDr. Milan Laurinc, PhD., dipl. s. aktívne zúčastnil sympózia intenzívnej starostlivosti, ktorý sa 26. novembra 2015 konal v Ostrave.
Pridané dňa: 26.11.2015
IV. Sninské zdravotnícke dni
Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. sa zúčastnila na celoslovenskej konferencii IV. Sninské zdravotnícke dni, ktorú organizovala Nemocnica Snina v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a PA v Humennom a SK SaPA.
Pridané dňa: 22.11.2015

Monitoring médií

TV Markíza: Sestry v alobale
Zdravotné sestry dnes prišli do parlamentu v alobalových čapiciach. Protestujú tak proti zákonu, ktorý schválili poslanci. Tvrdia, že ich platy pôjdu dolu.
Pridané dňa: 26.11.2015
JOJ: Sestry podávajú hromadné výpovede
Už to nie sú vyhrážky, ale realita. Zdravotné sestry podávajú hromadné výpovede. Prvých dvesto doručilo svoju výpoveď Fakultnej nemocnici v Žiline.
Pridané dňa: 26.11.2015
Zdravotnícke noviny. Zdravotníci sú nespokojní
Poslanci na 58. schôdzi prerokujú novelu zákona 578/2004 o poskytovateľoch, ktorý od 1. januára zaručí zdravotníkom 23 odborností vo všetkých ústavných zdravotníckych zariadeniach stanovenie minimálnej výšky základnej zložky mzdy.
Pridané dňa: 13.11.2015
Lazorová: Odchod aj dvoch sestier môže spôsobiť kolaps
Zdravotné sestry počítajú s tým, že ak z práce odídu, oddelenia, ale aj celé nemocnice prestanú fungovať. Aj napriek tomu šéfka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Iveta Lazorováverí, že pacienti ohrození nebudú.
Pridané dňa: 10.11.2015

Kalendár podujatí

Najbližšie podujatie:
26.01.2016
3. Postgraduální kurz sester v intenzívní péči

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri