analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Kompetencie sestier špecialistiek by sa mali navýšiť
Predstavitelia Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SK SAPA) na dnešnom prvom pracovnom stretnutí našli spoločnú reč s ministrom zdravotníctva Viliamom Čislákom k téme úpravy kompetencií sestier špecialistiek.
Pridané dňa: 17.02.2015
Sestry informovali prezidenta o aktuálnych problémoch v zdravotníctve
Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska dnes v prezidentskom paláci v Bratislave prijal predstaviteľov Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) na čele s prezidentkou komory Mgr. Ivetou Lazorovou, dipl. p. a.
Pridané dňa: 12.02.2015
Výzva: Podávajte návrhy na ocenenie Biele srdce 2015
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek už prijíma návrhy na ocenenie Biele srdce 2015, ktoré sa tradične uskutoční v rámci Medzinárodného dňa ošetrovateľstva.
Pridané dňa: 09.02.2015
Právne poradenstvo pre členov komory
Pripomíname, že členovia SK SaPA (sestry a pôrodné asistentky) môžu využívať zdarma právne poradenstvo, ktoré pre komoru poskytuje právnická kancelária PUCHALLA, SLÁVIK & parners s. r. o.
Pridané dňa: 29.01.2015

Z činnosti komory

Venujme viac pozornosti starostlivosti o chorých
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) pri príležitosti Svetového dňa chorých (11. 2.) volá po vyššej podpore zariadení s komplexnou starostlivosťou o nevyliečiteľne chorých na Slovensku.
Pridané dňa: 09.02.2015
Naše sestry na 17. ročníku Colours of Sepsis
Naše sestry sa v dňoch 27. - 30. januára 2015 zúčastňujú na 17. ročníku postgraduálneho kurzu "Colours of Sepsis - PG kurz Sepse a MODS", ktorý je určený všetkým lekárom a sestrám, ktorí sa zaoberajú intenzívnou starostlivosťou.
Pridané dňa: 27.01.2015
Začali sme vydávať nový informačný mesačník SK SaPA
Vedenie SK SaPA sa v záujme Vašej vyššej informovanosti rozhodlo vydávať nový informačný bulletin v elektronickej podobe. Nový časopis nájdete vo vašich emailových schránkach. Príjemné čítanie.
Pridané dňa: 27.01.2015
Vyjadrite svoj názor na komoru a jej činnosť
Vážené kolegyne, kolegovia, zúčastnite sa prosím dotazníkového výskumu SK SaPA, ktorý Vám v týchto dňoch poslali vaši vedúci regionálnych centier a vyjadrite svoj názor na komoru, aby sme mohli spoločne zlepšiť jej činnosť.
Pridané dňa: 13.01.2015

Monitoring médií

Konečne sa dočkajú. Zdravotníkom zvýšia platy, potvrdil Čislák
Minister zdravotníctva Viliam Čislák potvrdil, že zdravotníkom pôjdu platy nahor tento rok. Štát na to vyčlení potrebné peniaze.
Pridané dňa: 24.02.2015
U pacienta v Rimavskej Sobote potvrdili vírus prasacej chrípky
V rimavskosobotskej nemocnici je hospitalizovaný 52 ročný pacient s potvrdeným vírusom chrípky typu A H1N1, takzvanej prasacej.
Pridané dňa: 24.02.2015
MINISTER ZDRAVOTNÍCTVA VILIAM ČISLÁK: Centrá - všetko je ešte otvorené
Viliam Čislák sa stal štrnástym ministrom zdravotníctva 6. novembra. Po klasických sto dňoch poskytol rozhovor prvému médiu Zdravotníckym novinám.
Pridané dňa: 23.02.2015
STV 1: Zdravotné sestry chcú viac kompetencii
Zdravotné sestry chcú viac kompetencií, aby mohli robiť zložitejšie výkony. Stavovská organizácia tvrdí, že nestíhajú robiť všetku ošetrovateľskú prácu, jednoduchšie úkony by za ne mohli prebrať zdravotnícki asistenti, či sanitári.
Pridané dňa: 18.02.2015

Kalendár podujatí

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri