Najnovšie videá

Oznamy

Zatraktívnenie povolania sestry sa nedá urobiť bez úpravy platov
Bratislava – Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek odmieta tvrdenia ministra zdravotníctva Tomáša Druckera v diskusnej relácii TA3 o tom, že sestry sa v súčasnosti majú lepšie ako v roku 2012, nakoľko ich mzdy majú rásť oveľa rýchlejšie ako priemerná mzda v národnom hospodárstve. Skutočnosť je taká, že väčšina zo 40 000 sestier a pôrodných asistentiek má už niekoľko rokov takmer rovnaký plat, pričom je demotivovaná a znechutená zo súčasného stavu.
SK SaPA: Návrh rozpočtu pre rok 2017 je zlou správou pre pacientov aj zdravotníkov
Bratislava – Návrh štátneho rozpočtu pre rok 2017 je veľmi zlou správou pre pacientov a zdravotníkov, pretože počíta s nižšími výdavkami na zdravotníctvo ako v tomto roku. Upozorňuje na to Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek s tým, že s takto navrhovaným rozpočtom sa nedajú robiť v rezorte zásadné zmeny k lepšiemu, ktoré verejnosť už dlho očakáva.
Sestry a pôrodné asistentky žiadajú ministra zdravotníctva, aby zastavil výhodný biznis v zdravotníctve
Bratislava – SK SaPA je vďačná Aliancii Fair-play, že priniesla verejnosti analýzu výhodného podnikania v zdravotníctve, čím sa potvrdilo šafárenie v zdravotníctve, načo sestry dlhodobo upozorňujú. Sestry sú prekvapené z toho, že kompetentní dovolia vysoké zisky podnikateľom v takom rezorte, v ktorom dlhodobo nie je dosť finančných zdrojov na rekonštrukcie nemocníc, kúpu moderných prístrojov či zvýšenie platov sestier a pôrodných asistentiek.
Odborníci na ošetrovateľstvo nesúhlasia s vrátením vzdelávania sestier späť na stredné školy
Vysoké Tatry – Slovensko má jeden z najlepších systémov vzdelávania sestier v Európe a bolo by veľkou chybou ho vrátiť z vysokých škôl späť na stredné školy. Problém nie je vo vzdelávaní, ale v tom, že sestry potrebujú lepšie podmienky pre vykonávanie ich práce. Vyplynulo to z diskusie odborníkov na medzinárodnej konferencii „Ošetrovateľstvo a pôrodná asistencia v procese zmien,“ ktorú (23-24. septembra) organizovala Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách.

Podujatia

Účastníkov konferencie zaujala panelová diskusia k vyžiadaným témam
Mimoriadne úspešná u návštevníkov konferencie "Ošetrovateľstvo a pôrodná asistencia v procese zmien", ktorá sa konala v dňoch 23.-24. 9. 2016 vo Vysokých Tatrách, bola panelová diskusia k vyžiadaným témam.
Prezidentka Iveta Lazorová v živom vysielaní rádia LUMEN
Bratislava - Prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. sa v utorok 23. augusta 2016 zúčastnila živého vysielania rádia LUMEN, ktoré moderoval moderátor Ján Heriban. Hlavnou témou relácie OBČAN, ktorá je zameraná na podporu informovanosti o aktuálnych občianskych témach, bola tento krát téma: nedostatok sestier a ich slabé kompetencie.
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker prijal predstaviteľov SK SaPA
Bratislava - Minister zdravotníctva Tomáš Drucker na Ministerstve zdravotníctva SR dňa 18. augusta prijal predstaviteľov Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek na čele s prezidentkou komory Mgr. Ivetou Lazorovou, dipl. p. a.
Tlačová konferencia: Legalizujme činnosti sestier podľa ich vzdelania, praxe a najnovších vedeckých poznatkov
Bratislava - Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek dňa 11. 8. 2016 v sídle kancelárie komory organizovala tlačovú konferenciu na tému: „Legalizujme činnosti sestier podľa ich vzdelania, praxe a najnovších vedeckých poznatkov."

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri