Najnovšie videá

Oznamy

5. Medzinárodné job days lekárstva a zdravia
Vážení zamestnanci v zdravotníctve, vážené zdravotné sestry, radi by sme Vás srdečne pozvali na 5. Medzinárodné job days lekárstva a zdravia, ktoré sa uskutočnia v dňoch 11.-12. 3. 2016 v Bratislave.
VYHLÁSENIE: Zástupcovia sestier a pôrodných asistentiek ponúkli kompromisný návrh
Bratislava 4. 2. 2016 – Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek sa prikláňa k návrhu Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek v záujme vyriešenia krízovej situácie v slovenskom zdravotníctve, ktoré ponúka kompromisný návrh Vláde SR, v podobe Memoranda o úprave pomerov v zdravotníctve.
Výzva prezidentky SK SaPA: Musíme byť súdržné, pridajte sa aj Vy k výpovediam
Teraz potrebujeme byť súdržné a silné, pretože musíme dokázať, že sestry sú nenahraditeľné. Máme podporu verejnosti, pacientov, ktorí chápu naše požiadavky. Pridajte sa k výpovediam. Podporte kolegyne, ktoré bojujú už druhý mesiac! Výpovede podané teraz budú naozaj už iba na podporu.
VYHLÁSENIE: SK SaPA žiada riaditeľov nemocníc, aby nevyháňali verejnosť zo zdravotníckych zariadení
SK SaPA požaduje od riaditeľov nemocníc na Slovensku, aby bezodkladne dodržiavali právo novinárov a verejnosti k prístupu informácií, aby sa verejnosť mohla dozvedieť aktuálnu úroveň zdravotnej starostlivosti, na ktorú majú občania nárok.

Podujatia

Sestry a učitelia požiadali poslancov o zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR
Predstavitelia sestier a pôrodných asistentiek a učiteľov v stredu 3. februára 2016 na novinárskom brífingu pred Národnou radou Slovenskej republiky vyzvali poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, aby zvolali mimoriadnu schôdzu k situácii v zdravotníctve a školstve.
Aj sestry boli súčasťou živej reťaže v Bratislave
Sestry vo výpovediach, vrátane prezidentky SK SaPA Mgr. Ivety Lazorovej, dipl. p. a. a predsedníčky OZ SaPA v pondelok 1. februára 2016 osobne podporili podujatie Živá reťaz, ktorú v Bratislave organizovala Iniciatíva slovenských učiteľov.
Krízová situácia v slovenských nemocniciach po odchode stoviek sestier a PA
V slovenských nemocniciach po odchode stoviek sestier a pôrodných asistentiek nastala krízová situácia. Riaditelia nemocníc nenašli adekvátnu náhradu za chýbajúce sestry, a ktoré sa snažia nahrádzať sestrami z okolitých nemocníc, čím sa z problémov prešovskej a žilinskej nemocnice stáva celoslovenský problém.
Sestry na Slovensku nechcú opustiť svojich pacientov, ale dnes nevidia iné východisko
Sestry na Slovensku nechcú opustiť svojich pacientov, ale dnes nevidia iné východisko a iný nástroj ako poukázať na to, že situácia v zdravotníctve je veľmi zlá a vôbec sa nezlepšuje, ba naopak zhoršuje. Na tlačovej konferencii to vo štvrtok 28. januára 2016 povedala prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a.

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri