analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Výzva na podpis Deklarácie k pripravenosti podať výpovede
Obraciam sa na Vás s výzvou, aby ste prejavili svoj postoj na návrh zákona o odmeňovaní, ktorý je zlý, diskriminačný a neprinesie zlepšenie pre zdravotníckych pracovníkov. Mgr. I. Lazorová, dipl.p.a., prezidentka SK SaPA
Pridané dňa: 02.10.2015
Výberové konanie
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek vypisuje výberové konanie na pracovnú pozíciu: Vedúci regionálneho centra hodnotenia sústavného vzdelávania (HSV) v Nitre.
Pridané dňa: 28.09.2015
Navrhovaná úprava miezd zdravotníkov môže priniesť viac škody ako úžitku
Navrhovaný vládny zákon o úprave mzdy zdravotníkov môže ešte viac zhoršiť neudržateľnú situáciu s odmeňovaním zdravotníkov. Opätovne na to upozorňujú najvyšší predstavitelia stavovských a odborových organizácií.
Pridané dňa: 23.09.2015
Právne poradenstvo pre členov komory
Pripomíname, že členovia SK SaPA (sestry a pôrodné asistentky) môžu využívať zdarma právne poradenstvo, ktoré pre komoru poskytuje právnická kancelária PUCHALLA, SLÁVIK & parners s. r. o.
Pridané dňa: 20.09.2015

Z činnosti komory

TS: Sestry a PA žiadajú vládu Roberta Fica o viac zdrojov do zdravotníctva
SK SaPA upozorňuje slovenskú verejnosť na to, že návrh rozpočtu na budúci rok nepočíta s takým zvýšením platieb za poistencov štátu, aby to stačilo na sľubovanú úpravu platov zdravotníkov od 1. januára 2016.
Pridané dňa: 07.10.2015
Takáto bola naša konferencia vo Vysokých Tatrách
V dňoch 25.-26. septembra 2015 v Novom Smokovci organizovala Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek a Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek Vysoké Tatry celoslovenskú konferenciu s medzinárodnou účasťou "Multiodborová kooperácia v zdravotníctve."
Pridané dňa: 25.09.2015
Vyšlo letné dvojčíslo informačného bulletinu SK SaPA
Vyšlo letné dvojčíslo informačného bulletinu Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek. Elektronický mesačník v plnej verzii dostane v najbližších dňoch každý člen SK SaPA na komorový email.
Pridané dňa: 29.08.2015
Minister zdravotníctva Viliam Čislák už nie je ministrom všetkých zdravotníkov
Minister zdravotníctva Viliam Čislák už nie je ministrom všetkých zdravotníkov, nakoľko neháji ich záujmy. Zhodli sa na tom spoločne najvyšší predstavitelia šiestich stavovských a odborových organizácií.
Pridané dňa: 04.08.2015

Monitoring médií

Ficovi ľudia neriešia korupciu, hnevajú sa zdravotné sestry
Peniaze pre zdravotníctvo nie sú, pretože sa rozkrádajú, uviedla komora sestier v liste Čislákovi.
Pridané dňa: 30.09.2015
Sestry protestujú, niektoré dostanú menej
Vláda chce pridať všetkým sestrám i zdravotníkom. Tí však pripravujú protesty. Minister podľa nich neprijal požiadavky, o ktorých rokovali tri roky.
Pridané dňa: 18.09.2015
Čislák už rieši aj platy mimo štátnych nemocníc. Zdravotníci si pripadajú neviditeľní
Ministerstvo zdravotníctva ustúpilo zdravotníkom aspoň z časti. Platy upravuje už nielen v štátnych nemocniciach, ale aj neštátnych. Napriek tomu u zdravotníkov nevládne spokojnosť.
Pridané dňa: 17.09.2015
Fico zvýši platy najmä v súkromných nemocniciach
Sestrám, farmaceutom či laborantom, ktorí pracujú v nemocniciach, sa pravdepodobne od nového roka zvýšia platy. Zvýšenie sa bude týkať zdravotníkov v štátnych i súkromnýchnemocniciach.
Pridané dňa: 17.09.2015

Kalendár podujatí

Najbližšie podujatie:
08.10.2015
V. Kongres Udruženja anestetičara Srbije

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri