Najnovšie videá

Oznamy

Odborníci na ošetrovateľstvo nesúhlasia s vrátením vzdelávania sestier späť na stredné školy
Vysoké Tatry – Slovensko má jeden z najlepších systémov vzdelávania sestier v Európe a bolo by veľkou chybou ho vrátiť z vysokých škôl späť na stredné školy. Problém nie je vo vzdelávaní, ale v tom, že sestry potrebujú lepšie podmienky pre vykonávanie ich práce. Vyplynulo to z diskusie odborníkov na medzinárodnej konferencii „Ošetrovateľstvo a pôrodná asistencia v procese zmien,“ ktorú (23-24. septembra) organizovala Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách.
Vo Vysokých Tatrách sa začala konferencia „Ošetrovateľstvo a pôrodná asistencia v procese zmien
Vysoké Tatry – Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. dnes v Novom Smokovci vo Vysokých Tatrách otvorila konferenciu s medzinárodnou účasťou „Ošetrovateľstvo a pôrodná asistencia v procese zmien." Dvojdňové odborné podujatie (23.-24.9.2016) sa koná pod záštitou Slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie, Európskej federácie sestier, a ministra zdravotníctva SR Tomáša Druckera.
Vedenie prešovskej nemocnice stále pohŕda sestrami, ktoré podali hromadné výpovede
Bratislava – Napriek tomu, že na Slovensku chýba 12 000 sestier, na Slovensku sú aj také sestry a pôrodné asistentky, ktoré v nemocniciach nie sú žiadané. Vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana aj pol roka od hromadných výpovedí tvrdošijne odmieta zamestnať späť desiatky sestier, ktoré by sa do nemocnice chceli vrátiť.
Slovenské ženy si stále nemôžu vybrať pôrodnú asistentku, ktorá by ich sprevádzala v tehotenstve a počas pôrodu
Bratislava – Slovenské ženy stále nemajú možnosť voľby miesta pôrodu, polohy pri pôrode, ako aj sprevádzajúcej osoby pri pôrode. Opätovne na to upozorňuje SK SaPA s tým, že napriek záujmu žien o tieto služby, pôrodné asistentky u nás nemôžu sprevádzať ženu v tehotenstve a počas pôrodu ako aj v šestonedelí tak, ako je to v iných krajinách Európy a sveta.

Podujatia

Účastníkov konferencie zaujala panelová diskusia k vyžiadaným témam
Mimoriadne úspešná u návštevníkov konferencie "Ošetrovateľstvo a pôrodná asistencia v procese zmien", ktorá sa konala v dňoch 23.-24. 9. 2016 vo Vysokých Tatrách, bola panelová diskusia k vyžiadaným témam.
Prezidentka Iveta Lazorová v živom vysielaní rádia LUMEN
Bratislava - Prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. sa v utorok 23. augusta 2016 zúčastnila živého vysielania rádia LUMEN, ktoré moderoval moderátor Ján Heriban. Hlavnou témou relácie OBČAN, ktorá je zameraná na podporu informovanosti o aktuálnych občianskych témach, bola tento krát téma: nedostatok sestier a ich slabé kompetencie.
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker prijal predstaviteľov SK SaPA
Bratislava - Minister zdravotníctva Tomáš Drucker na Ministerstve zdravotníctva SR dňa 18. augusta prijal predstaviteľov Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek na čele s prezidentkou komory Mgr. Ivetou Lazorovou, dipl. p. a.
Tlačová konferencia: Legalizujme činnosti sestier podľa ich vzdelania, praxe a najnovších vedeckých poznatkov
Bratislava - Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek dňa 11. 8. 2016 v sídle kancelárie komory organizovala tlačovú konferenciu na tému: „Legalizujme činnosti sestier podľa ich vzdelania, praxe a najnovších vedeckých poznatkov."

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri