Najnovšie videá

Oznamy

Európska federácia sestier EFN podporuje slovenské sestry
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek prijala podporné stanovisko generálneho sekretára Európskej federácie sestier Paul De Raeve.
Bojujeme za lepšie zdravotníctvo, pridajte sa aj vy, ešte je stále čas!
Nedá mi nepovedať, že keby ste sa pridali aj ostatné, už dávno sme mohli mať vyriešené všetky naše požiadavky. Ešte je stále čas nato, aby sme spoločnými silami zmenili súčasný stav a dokázali to, čo pred rokmi lekári. Stačí sa iba pridať k sestrám vo výpovediach.
5. Medzinárodné job days lekárstva a zdravia
Vážení zamestnanci v zdravotníctve, vážené zdravotné sestry, radi by sme Vás srdečne pozvali na 5. Medzinárodné job days lekárstva a zdravia, ktoré sa uskutočnia v dňoch 11.-12. 3. 2016 v Bratislave.
VYHLÁSENIE: Zástupcovia sestier a pôrodných asistentiek ponúkli kompromisný návrh
Bratislava 4. 2. 2016 – Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek sa prikláňa k návrhu Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek v záujme vyriešenia krízovej situácie v slovenskom zdravotníctve, ktoré ponúka kompromisný návrh Vláde SR, v podobe Memoranda o úprave pomerov v zdravotníctve.

Podujatia

Prezidentka SK SaPA prišla podporiť sestry na protestné zhromaždenia do Trenčína
Sestry, ktoré sú na úradoch práce, sa vrátia buď všetky, alebo žiadne. Konštatovala to v Trenčíne 10. februára 2016 prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a., ktorá prišla podporiť na protestné zhromaždenia sestry v hromadných výpovediach z Fakultnej nemocnici Trenčín.
Sestry a učitelia požiadali poslancov o zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR
Predstavitelia sestier a pôrodných asistentiek a učiteľov v stredu 3. februára 2016 na novinárskom brífingu pred Národnou radou Slovenskej republiky vyzvali poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, aby zvolali mimoriadnu schôdzu k situácii v zdravotníctve a školstve.
Aj sestry boli súčasťou živej reťaže v Bratislave
Sestry vo výpovediach, vrátane prezidentky SK SaPA Mgr. Ivety Lazorovej, dipl. p. a. a predsedníčky OZ SaPA v pondelok 1. februára 2016 osobne podporili podujatie Živá reťaz, ktorú v Bratislave organizovala Iniciatíva slovenských učiteľov.
Krízová situácia v slovenských nemocniciach po odchode stoviek sestier a PA
V slovenských nemocniciach po odchode stoviek sestier a pôrodných asistentiek nastala krízová situácia. Riaditelia nemocníc nenašli adekvátnu náhradu za chýbajúce sestry, a ktoré sa snažia nahrádzať sestrami z okolitých nemocníc, čím sa z problémov prešovskej a žilinskej nemocnice stáva celoslovenský problém.

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri