analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Dôležitý oznam
„Vážené kolegyne, kolegovia, nakoľko v súčasnej dobe nie je možné sa prihlásiť priamo cez portál do Vašich emailových schránok (.......@sksapa.sk), zadajte si do prehliadača link www.portal.sksapa.sk a do prihlasovacích údajov - meno - zadajte Vašu celú emailovú adresu a heslo, týmto spôsobom sa do emailových schránok prihlásite priamo."
Pridané dňa: 07.08.2014
Právne poradenstvo pre členov komory
Na základe uznesenia delegátov Snemu SK SaPA, ktorý sa konal v dňoch 25. - 26. 04. 2014 v Poprade Vám dávame na vedomiem, že od 01. 05. 2014 Vám bude právne poradenstvo zabezpečované právnickou kanceláriou PUCHALLA, SLÁVIK & parners s. r. o.
Pridané dňa: 30.05.2014
Posun hodnotiaceho obdobia
V prípade, ak máte prerušený výkon povolania a nevyužili ste možnosť pozastaviť si registráciu pre obdobie, počas ktorého toto povolanie nevykonávate, hodnotiace obdobie sústavného vzdelávania ktoré vám začalo dňom registrácie podľa Zákona NR SR č. 578/2004 Z. z., vám pokračuje.
Pridané dňa: 20.05.2014
E - learning, AD testy
Výsledkom rokovaní SK SaPA so spoločnosťou Zdravé stránky s.r.o. je pokračujúca spolupráca pri organizovaní e-learnigových aktivít v priebehu roku 2014. Sestrám/PA, ktoré absolvujú ADtesty budú kredity pridelené na základe úspešnosti riešenia v zmysle Vyhlášky MZ SR č. 366/2005 Z. z.
Pridané dňa: 03.04.2014

Z činnosti komory

Sestry a pôrodné asistentky potrebujú viac oddychu, školenia a motivujúce pracovné ohodnotenie
„Naše povolanie si vyžaduje veľkú dávku empatie, pokory, ľudskosti, obetavosti a každý, kto si toto povolanie vyberie, by mal mať tieto atribúty ľudskej povahy dané. Každý z nás musí rátať s tým, že prichádza do styku s chorým človekom a jeho príbuznými, ktorí od nás očakávajú pomoc, spoliehajú sa na nás a dôverujú nám, že urobíme všetko preto, aby sme im pomohli v ich chorobe a prinavrátení zdravia."
Pridané dňa: 22.08.2014
Sestry sú v návrhu novej legislatívy trestané pre ich vysoký počet
Bratislava 13. 8. 2014 - Na sestry a pôrodné asistentky sa chystá ďalšia krivda. Nielenže navrhovaný zákon o odmeňovaní zdravotníckych pracovníkov z dielne Ministerstva zdravotníctva SR nerieši platy neštátnych sestier, ktorých je väčšina, ale základná zložka mzdy sestry a pôrodnej asistentky bude takmer na úrovni asistenta výživy, či dentálnej hygieničky. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) preto požaduje spravodlivejšie odmeňovanie sestier s ohľadom na ich pracovnú náročnosť, ako aj garantovanie základnej zložky mzdy pre sestry a pôrodnej asistentky v neštátnom sektore.
Pridané dňa: 13.08.2014
Tlačová správa OZSaPA a SK SaPA: Po stretnutí s ministerkou zdravotníctva
Bohužiaľ ani na dnešnom stretnutí nedošlo k dohode medzi ministerstvom s OZSaPA a SK SaPA. Trváme na tom, že naše rokovania je nevyhnutné zintenzívniť. Stav legislatívneho bezdomovectva musí skončiť.
Pridané dňa: 02.07.2014
Tlačová správa OZSaPA a SK SaPA: Pracovné stretnutie s MZ SR k návrhu zákona o odmeňovaní neprinieslo žiadne výsledky.
Odmietame diskriminujúce delenie sestier a pôrodných asistentiek na štátne a ostatné - menejcenné.
Pridané dňa: 24.06.2014

Monitoring médií

Odchod zdravotníkov štát riešiť nebude
"V súčasnosti sú platy lekárov a sestier v štátnych nemocniciach na slovenské mzdové hladiny nadpriemerné," pokračuje Čižmáriková. Mzda lekára v štátnom zdravotníckom zariadení bola v januári tohto roka od 1 000 do 6 000 eur podľa miesta, dĺžky praxe a funkcie. Sestry a pôrodné asistentky zarábali priemerne 1 022 eur. Platy ostatných zdravotníckych pracovníkov sa pohybovali na úrovni 925 eur. Tieto čísla odrážajú hrubú mzdu aj s príplatkami.
Pridané dňa: 26.08.2014
Menej zdravotníkom a viac súdom. Pozrite sa, kto by mal trocháriť a komu z rozpočtu pridajú
RATISLAVA - V rámci prvého návrhu budúcoročného rozpočtu sa budú musieť niektoré rezorty krotiť. Zo štátnej pokladnice pôjde menej na školstvo, o milióny príde doprava. Zdá sa, že ani zdravotníci, ktorí bijú na poplach, sa väčších peňazí nedočkajú. Naopak, polepší si diplomacia aj ministerstvo práce, ktoré bude bojovať s politikou zamestnanosti. Komu plánujú zobrať a komu pridať?
Pridané dňa: 22.08.2014
Slovenky vedia, ako sa starať o starých ľudí. No odchádzajú do Nórska
BRATISLAVA - Slovensko starne. Aktuálna prognóza predpokladá, že o 20 až 30 rokov bude slovenská populácia patriť medzi najstaršie v Európskej únii. Treba sa pripraviť. Aj pokiaľ ide o počty opatrovateľov či ošetrovateliek. Lenže tie naďalej odchádzajú do cudziny a podľa odborníkov zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sme ich dokázali udržať doma.
Pridané dňa: 22.08.2014
Kažimír predstavil rozpočet 2015: Takto rozdelí každú tisícku, ktorú štátu odvedieme!
Základné čísla sú jasné. Do štátnej kasy pribudne 13,8 miliardy eur. Minieme však 16,7 miliardy eur. Rozdiel tvorí deficit vo výške takmer 2,9 miliardy eur. V tomto roku musela vláda verejné financie konsolidovať a toto je výsledok.
Pridané dňa: 21.08.2014

Kalendár podujatí

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri