analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Výberové konanie na pracovnú pozíciu: Vedúci RC HSV v Trenčíne. - TRVÁ
Riadi činnosť regionálneho centra, vrátane činnosti hodnotiteľov, hodnotí sústavné vzdelávanie sestier a pôrodných asistentiek, komunikuje s organizátormi aktivít sústavného vzdelávania a zabezpečuje vytvorenie čo najkompletnejšej elektronickej evidencie aktivít sústavného vzdelávania v samosprávnom kraji .......
Pridané dňa: 05.09.2014
Dôležitý oznam
„Vážené kolegyne, kolegovia, nakoľko v súčasnej dobe nie je možné sa prihlásiť priamo cez portál do Vašich emailových schránok (.......@sksapa.sk), zadajte si do prehliadača link www.portal.sksapa.sk a do prihlasovacích údajov - meno - zadajte Vašu celú emailovú adresu a heslo, týmto spôsobom sa do emailových schránok prihlásite priamo."
Pridané dňa: 07.08.2014
Právne poradenstvo pre členov komory
Na základe uznesenia delegátov Snemu SK SaPA, ktorý sa konal v dňoch 25. - 26. 04. 2014 v Poprade Vám dávame na vedomiem, že od 01. 05. 2014 Vám bude právne poradenstvo zabezpečované právnickou kanceláriou PUCHALLA, SLÁVIK & parners s. r. o.
Pridané dňa: 30.05.2014
Posun hodnotiaceho obdobia
V prípade, ak máte prerušený výkon povolania a nevyužili ste možnosť pozastaviť si registráciu pre obdobie, počas ktorého toto povolanie nevykonávate, hodnotiace obdobie sústavného vzdelávania ktoré vám začalo dňom registrácie podľa Zákona NR SR č. 578/2004 Z. z., vám pokračuje.
Pridané dňa: 20.05.2014

Z činnosti komory

Budeme organizovať konferenciu o psychiatrickom ošetrovateľstve
Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová spolu s predsedníčkou sestier pracujúcich v psychiatrii PhDr. Tatianou Hrindovou, PhD. na rokovaní predstaviteľov psychiatrického ošetrovateľstva krajín V 4 vo Varšave prezvali plaketu pre organizáciu piatej medzinárodnej konferencie psychiatrického ošetrovateľstva v roku 2015 na Slovensku.
Pridané dňa: 19.10.2014
Reakcia prezidentky komory Mgr. Ivety Lazorovej, dipl. p. a.
Prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. reaguje na niektoré zverejnené príspevky v médiách o minimálnej mzde.
Pridané dňa: 16.10.2014
Tlačová správa: Minimálna mzda sa nesmie zvýšiť na úkor sestier
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) rozumie potrebe zvyšovať sumu minimálnej mzdy na rok 2015. Komora však verí, že toto navýšenie sa neudeje na úkor znižovania stavov sestier v nemocniciach, ich nahradzovaním zdravotnými asistentmi, či znížením príplatkov, ako to už avizovala Asociácia nemocníc Slovenska.
Pridané dňa: 16.10.2014
Názor: Čierny Peter v rozpočte
Navrhovaná sadzba za poistencov štátu v rozpočte pre zdravotníctvo pod 3,7 percenta ani zďaleka nepostačuje na vykrytie nárokov pacientov. Populácia starne, čo prináša zvýšené výdavky. Zadlženie nemocníc bude rásť.
Pridané dňa: 15.10.2014

Monitoring médií

Zahraničný kongres anestéziológie a intenzívnej starostlivosti
V Prahe sa 5. - 6. 9. 2014 konal Medzinárodný kongres sestier pracujúcich v anestéziológii a intenzívnej starostlivosti, ktorý organizovala Sekcia sestier pracujúcich v anestéziológii a intenzívnej starostlivosti Českej asociácie sestier. Hlavnou témou kongresu bolo ošetrovateľstvo v intenzívnej starostlivosti zamerané na prevenciu infekcií a sepsy.
Pridané dňa: 21.10.2014
Zdravotné sestry považujú minimálnu mzdu za hrozbu
Sestry a pôrodné asistentky upozornili na to, že zvýšenie minimálnej mzdy by mohlo ohroziť vyplácanie zamestnancov v zdravotníckych zariadeniach.
Pridané dňa: 18.10.2014
Kde sú naše zdravotné sestry?
Za ostatných päť rokov zavesilo svoju robotu aj to bielo-modré oblečenie na klinec viac než sedemtisíc zdravotných sestier, teda tu na Slovensku.
Pridané dňa: 13.10.2014
Učitelia, sestry či úradníci chcú navyše 50 eur mesačne
Štát zatiaľ odborárom navrhol budúcoročné zvyšovanie platov o 5 percent len v prípade učiteľov a polepšiť si majú aj lekári či zdravotné sestry.
Pridané dňa: 13.10.2014

Kalendár podujatí

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri