analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Zdravotníci požadujú zapracovať zásadné pripomienky, inak pôjdu do nátlakových aktivít
V prípade, že minister zdravotníctva Viliam Čislák v rozporovom konaní nebude akceptovať zásadné pripomienky stavovských a odborových organizácií, tí začnú pripravovať celoslovenské nátlakové aktivity.
Pridané dňa: 27.07.2015
Pripomienky SK SaPA k návrhu zákona o spoločnom odmeňovaní zdravotníkov
SK SaPA ako oprávnený subjekt, v rámci medzirezortného pripomienkového konania vznáša k návrhu zákona 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti a stavovských organizáciách nasledovné pripomienky:
Pridané dňa: 26.07.2015
Návrh o spoločnom odmeňovaní zdravotníkov je diskriminačný a zbytočný
Spoločné odmeňovanie zdravotníkov musí byť pre štátnych ako aj neštátnych zamestnancov, pričom by malo zohľadniť nielen náročnosť práce oproti iným povolaniam, ale aj vzdelanie zdravotníkov.
Pridané dňa: 24.07.2015
Predstavitelia organizácií v zdravotníctve budú rokovať o spoločnom postupe
SK SaPA zvoláva pracovné stretnutie najvyšších predstaviteľov stavovských a odborových organizácií v zdravotníctve k návrhu Zákona 578/2004 Z.z. o PZS a stavovských organizáciách, ktorým sa upravuje odmeňovanie zdravotníkov.
Pridané dňa: 22.07.2015

Z činnosti komory

Sústrastný telegram SK SaPA Slovenskej komore zdravotníckych záchranárov
Prezidentka SK SaPA Mgr. I. Lazorová, dipl. p. a. zaslala sústrastný telegram prezidentovi Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov Ing. M. Hudákovi, MPH v súvislosti s nešťastím záchranárskeho vrtuľníka v Slovenskom raji.
Pridané dňa: 21.07.2015
TS: Ženy a deti si zaslúžia zlepšiť zdravotnú starostlivosť
Pokým v štátoch EÚ majú ženy „svoju pôrodnú asistentku“, na ktorú sa môžu obrátiť vždy s akýmkoľvek zdravotným problémom, na Slovensku si túto zdravotnú starostlivosť musia zaplatiť z vlastných zdrojov, alebo navštívia lekára.
Pridané dňa: 17.07.2015
Na oslavách MDS v Prešove až 239 sestier a PA
Tak ako každý rok aj tento sestry a PA z RK Prešov oslávili MDS v Dome kultúry a oddychu v Prešove. Oslavy sa 13. 5. 2015 zúčastnilo 239 sestier a PA a nechýbala ani prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a.
Pridané dňa: 22.06.2015
Vo Svidníku sa na Medzinárodnom dňa sestier stretlo 120 sestier
Sto dvadsať sestier sa stretlo počas tohtoročných osláv Medzinárodného dňa sestier vo Svidníku, ktoré sa konali 15. 5. 2015. Aj v tomto roku po odbornej časti nasledovalo oceňovanie sestier.
Pridané dňa: 21.06.2015

Monitoring médií

SME: Sestry žiadajú úpravu platov všetkým, inak sa obrátia na Ústavný súd
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) trvá na tom, že zákon o odmeňovaní zdravotníkov by mal platiť pre všetkých, a nielen pre zamestnancov štátnych nemocníc.
Pridané dňa: 27.07.2015
Komory môžu kontrolovať aj zdravotníkov, ktorí nie sú ich členmi
Ministerstvo zdravotníctva chce rozšíriť právomoci zdravotníckej komory aj na jej nečlenov. Kým registrácia sú pre zdravotníkov povinné, členstvo je dobrovoľné.
Pridané dňa: 16.07.2015
ZDRAVOTNÍCTVO: Návrh MZ rieši len tretinu zdravotníkov, tvrdí SKSaPA
Návrh, ktorým chce ministerstvo zdravotníctva (MZ) stanoviť minimálnu výšku platov zdravotníkov, je nespravodlivý, diskriminačný a zbytočný, tvrdí Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA).
Pridané dňa: 13.07.2015
Lumen: Prestrelka medzi sestrami a ministerstvom zdravotníctva pokračuje
Prestrelka medzi zdravotnými sestrami a ministerstvom zdravotníctva pokračuje. Dôvodom je návrh zákona o odmeňovaní zdravotníckych pracovníkov, ktorých SK SaPA považuje za diskriminačný.
Pridané dňa: 13.07.2015

Kalendár podujatí

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri