analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Výberové konanie na pracovnú pozíciu: Vedúci RC HSV v Trenčíne.
Riadi činnosť regionálneho centra, vrátane činnosti hodnotiteľov, hodnotí sústavné vzdelávanie sestier a pôrodných asistentiek, komunikuje s organizátormi aktivít sústavného vzdelávania a zabezpečuje vytvorenie čo najkompletnejšej elektronickej evidencie aktivít sústavného vzdelávania v samosprávnom kraji .......
Pridané dňa: 05.09.2014
Dôležitý oznam
„Vážené kolegyne, kolegovia, nakoľko v súčasnej dobe nie je možné sa prihlásiť priamo cez portál do Vašich emailových schránok (.......@sksapa.sk), zadajte si do prehliadača link www.portal.sksapa.sk a do prihlasovacích údajov - meno - zadajte Vašu celú emailovú adresu a heslo, týmto spôsobom sa do emailových schránok prihlásite priamo."
Pridané dňa: 07.08.2014
Právne poradenstvo pre členov komory
Na základe uznesenia delegátov Snemu SK SaPA, ktorý sa konal v dňoch 25. - 26. 04. 2014 v Poprade Vám dávame na vedomiem, že od 01. 05. 2014 Vám bude právne poradenstvo zabezpečované právnickou kanceláriou PUCHALLA, SLÁVIK & parners s. r. o.
Pridané dňa: 30.05.2014
Posun hodnotiaceho obdobia
V prípade, ak máte prerušený výkon povolania a nevyužili ste možnosť pozastaviť si registráciu pre obdobie, počas ktorého toto povolanie nevykonávate, hodnotiace obdobie sústavného vzdelávania ktoré vám začalo dňom registrácie podľa Zákona NR SR č. 578/2004 Z. z., vám pokračuje.
Pridané dňa: 20.05.2014

Z činnosti komory

Sestry a pôrodné asistentky potrebujú viac oddychu, školenia a motivujúce pracovné ohodnotenie
„Naše povolanie si vyžaduje veľkú dávku empatie, pokory, ľudskosti, obetavosti a každý, kto si toto povolanie vyberie, by mal mať tieto atribúty ľudskej povahy dané. Každý z nás musí rátať s tým, že prichádza do styku s chorým človekom a jeho príbuznými, ktorí od nás očakávajú pomoc, spoliehajú sa na nás a dôverujú nám, že urobíme všetko preto, aby sme im pomohli v ich chorobe a prinavrátení zdravia."
Pridané dňa: 22.08.2014
Sestry sú v návrhu novej legislatívy trestané pre ich vysoký počet
Bratislava 13. 8. 2014 - Na sestry a pôrodné asistentky sa chystá ďalšia krivda. Nielenže navrhovaný zákon o odmeňovaní zdravotníckych pracovníkov z dielne Ministerstva zdravotníctva SR nerieši platy neštátnych sestier, ktorých je väčšina, ale základná zložka mzdy sestry a pôrodnej asistentky bude takmer na úrovni asistenta výživy, či dentálnej hygieničky. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) preto požaduje spravodlivejšie odmeňovanie sestier s ohľadom na ich pracovnú náročnosť, ako aj garantovanie základnej zložky mzdy pre sestry a pôrodnej asistentky v neštátnom sektore.
Pridané dňa: 13.08.2014
Tlačová správa OZSaPA a SK SaPA: Po stretnutí s ministerkou zdravotníctva
Bohužiaľ ani na dnešnom stretnutí nedošlo k dohode medzi ministerstvom s OZSaPA a SK SaPA. Trváme na tom, že naše rokovania je nevyhnutné zintenzívniť. Stav legislatívneho bezdomovectva musí skončiť.
Pridané dňa: 02.07.2014
Tlačová správa OZSaPA a SK SaPA: Pracovné stretnutie s MZ SR k návrhu zákona o odmeňovaní neprinieslo žiadne výsledky.
Odmietame diskriminujúce delenie sestier a pôrodných asistentiek na štátne a ostatné - menejcenné.
Pridané dňa: 24.06.2014

Monitoring médií

Zdravotné sestry v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou v Trstenej žiadajú vyššie platy
"Zdravotné sestry v Hornooravskej nemocnici s poliklinikou v Trstenej spísali petíciu za vyššie platy. Tvrdia, že majú nižšiu mzdu ako napríklad ich kolegyne z Kysuckej nemocnice v Čadci. Podľa zriaďovateľa nemocnice Žilinského samosprávneho kraja, medzi tarifnými platmi sestier veľké rozdiely nie sú. Pohyblivú zložku mzdy však rozdeľuje riaditeľ zdravotníckeho zariadenia."
Pridané dňa: 11.09.2014
Bude chýbať 10-tisíc sestier, varuje komora
"Ministerstvo zdravotníctva sa snaží stabilizovať povolanie sestra a pôrodná asistentka, a to aj finančne. Nie je novinka, že za posledné roky sa niekoľkokrát zvyšovala mzda sestry a pôrodnej asistentky," povedala Čižmáriková.
Pridané dňa: 03.09.2014
Odchod zdravotníkov štát riešiť nebude
"V súčasnosti sú platy lekárov a sestier v štátnych nemocniciach na slovenské mzdové hladiny nadpriemerné," pokračuje Čižmáriková. Mzda lekára v štátnom zdravotníckom zariadení bola v januári tohto roka od 1 000 do 6 000 eur podľa miesta, dĺžky praxe a funkcie. Sestry a pôrodné asistentky zarábali priemerne 1 022 eur. Platy ostatných zdravotníckych pracovníkov sa pohybovali na úrovni 925 eur. Tieto čísla odrážajú hrubú mzdu aj s príplatkami.
Pridané dňa: 26.08.2014
Menej zdravotníkom a viac súdom. Pozrite sa, kto by mal trocháriť a komu z rozpočtu pridajú
RATISLAVA - V rámci prvého návrhu budúcoročného rozpočtu sa budú musieť niektoré rezorty krotiť. Zo štátnej pokladnice pôjde menej na školstvo, o milióny príde doprava. Zdá sa, že ani zdravotníci, ktorí bijú na poplach, sa väčších peňazí nedočkajú. Naopak, polepší si diplomacia aj ministerstvo práce, ktoré bude bojovať s politikou zamestnanosti. Komu plánujú zobrať a komu pridať?
Pridané dňa: 22.08.2014

Kalendár podujatí

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri