analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Tlačová správa: Plánované delenie úväzkov sestrám je protizákonné
Aplikácia delených úväzkov, teda rozčlenenie pracovného pomeru na viacero samostatných pracovných pomerov, ktorou pohrozila Asociácia nemocníc Slovenska, je v rozpore so zákonom.
Pridané dňa: 27.02.2015
Kompetencie sestier špecialistiek by sa mali navýšiť
Predstavitelia Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SK SAPA) na dnešnom prvom pracovnom stretnutí našli spoločnú reč s ministrom zdravotníctva Viliamom Čislákom k téme úpravy kompetencií sestier špecialistiek.
Pridané dňa: 17.02.2015
Sestry informovali prezidenta o aktuálnych problémoch v zdravotníctve
Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska dnes v prezidentskom paláci v Bratislave prijal predstaviteľov Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) na čele s prezidentkou komory Mgr. Ivetou Lazorovou, dipl. p. a.
Pridané dňa: 12.02.2015
Výzva: Podávajte návrhy na ocenenie Biele srdce 2015
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek už prijíma návrhy na ocenenie Biele srdce 2015, ktoré sa tradične uskutoční v rámci Medzinárodného dňa ošetrovateľstva.
Pridané dňa: 09.02.2015

Z činnosti komory

Venujme viac pozornosti starostlivosti o chorých
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) pri príležitosti Svetového dňa chorých (11. 2.) volá po vyššej podpore zariadení s komplexnou starostlivosťou o nevyliečiteľne chorých na Slovensku.
Pridané dňa: 09.02.2015
Naše sestry na 17. ročníku Colours of Sepsis
Naše sestry sa v dňoch 27. - 30. januára 2015 zúčastňujú na 17. ročníku postgraduálneho kurzu "Colours of Sepsis - PG kurz Sepse a MODS", ktorý je určený všetkým lekárom a sestrám, ktorí sa zaoberajú intenzívnou starostlivosťou.
Pridané dňa: 27.01.2015
Začali sme vydávať nový informačný mesačník SK SaPA
Vedenie SK SaPA sa v záujme Vašej vyššej informovanosti rozhodlo vydávať nový informačný bulletin v elektronickej podobe. Nový časopis nájdete vo vašich emailových schránkach. Príjemné čítanie.
Pridané dňa: 27.01.2015
Vyjadrite svoj názor na komoru a jej činnosť
Vážené kolegyne, kolegovia, zúčastnite sa prosím dotazníkového výskumu SK SaPA, ktorý Vám v týchto dňoch poslali vaši vedúci regionálnych centier a vyjadrite svoj názor na komoru, aby sme mohli spoločne zlepšiť jej činnosť.
Pridané dňa: 13.01.2015

Monitoring médií

Aktualne.sk: Zdravotné sestry odmietajú delenie úväzkov
Sestry odmietajú možné delenie ich úväzkov v malých a stredných nemocniciach, ktorým pohrozila Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) pre nedostatok zdrojov na platy zamestnancov.
Pridané dňa: 27.02.2015
Konečne sa dočkajú. Zdravotníkom zvýšia platy, potvrdil Čislák
Minister zdravotníctva Viliam Čislák potvrdil, že zdravotníkom pôjdu platy nahor tento rok. Štát na to vyčlení potrebné peniaze.
Pridané dňa: 24.02.2015
U pacienta v Rimavskej Sobote potvrdili vírus prasacej chrípky
V rimavskosobotskej nemocnici je hospitalizovaný 52 ročný pacient s potvrdeným vírusom chrípky typu A H1N1, takzvanej prasacej.
Pridané dňa: 24.02.2015
MINISTER ZDRAVOTNÍCTVA VILIAM ČISLÁK: Centrá - všetko je ešte otvorené
Viliam Čislák sa stal štrnástym ministrom zdravotníctva 6. novembra. Po klasických sto dňoch poskytol rozhovor prvému médiu Zdravotníckym novinám.
Pridané dňa: 23.02.2015

Kalendár podujatí

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri