Najnovšie videá

Oznamy

SK SaPA udelila 30 sestrám ocenenie Biele srdce
Bratislava 20. 5. 2016 – Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier (12. máj) už deviaty krát na celonárodnej úrovni ocenila tridsať sestier a pôrodných asistentiek. Slávnostné odovzdávanie významného ocenenia BIELE SRDCE sa uskutočnilo v hoteli Saffron 20. mája 2016 pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.
Prezident Andrej Kiska prijal sestry ocenené Bielym srdcom
Bratislava – Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vo štvrtok 19. mája 2016 v prezidentskom paláci v Bratislave prijal tri desiatky sestier a pôrodných asistentiek z celého Slovenska, ktorým Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier udelí významné ocenenie Biele srdce.
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker zatiaľ „liek“ na riešenie problémov sestier a pôrodných asistentiek nenašiel
Bratislava – Aj napriek tomu, že minister zdravotníctva Tomáš Drucker sa s predstaviteľmi Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek vo štvrtok 19. mája 2016 stretol už druhý krát, sestry a pôrodné asistentky sa zatiaľ zlepšenia podmienok pre svoju prácu nedočkajú. Šéf rezortu zdravotníctva potrebuje ďalšie analýzy a stretnutia.
Stanovisko advokátky SK SaPA k licenciám na výkon činnosti odborného zástupcu v ADOS v povolaní sestra
Bratislava - Takzvaná výnimka z odbornej spôsobilosti odborného zástupcu pre agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti v povolaní sestra sa vzťahuje iba na nedostatok odbornej spôsobilosti ustanovenej v § 13 ods. 2 písm. a./ Nariadenia vlády č. 296/2010 Z. z. v znení neskorších predpisov, táto takzvaná výnimka sa týka iba držiteľov licencií vydaných do 15. 12. 2015 a trvá do 31. 12. 2020 ( § 83b ods. 3, Nariadenia vlády č. 296/2010 Z. z. v znení neskorších predpisov)

Podujatia

Regionálne komory KE I. a KE II. oceňovali sestry spoločne
Regionálne komory sestier a pôrodných asistentiek Košice I. a II. dňa 27. mája 2015 v koncertnej sále Štátnej filharmónie Domu umenia v Košiciach organizovali pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa sestier slávnostný seminár spojený s odovzdávaním ocenenia Biele srdce.
Deň sestier v RK SaPA Prievidza
Prievidza - Dňa 19. mája 2016 si RK SaPA Prievidza pripomenula medzinárodný deň sestier, pri príležitosti ktorého si uctila sestry udelením ocenenia Biele srdce v dvoch kategóriách.
RK SaPA Bratislava 5 ocenila desať významných sestier a PA na regionálnej úrovni
Bratislava - Regionálna komora SaPA Bratislava 5 v stredu 25. mája 2016 pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier ocenila desať sestier. Ocenenie Biele srdce na regionálnej úrovni si z rúk prezidentky RK SaPA Bratislava 5. V. Polčinovej odniesli 4 sestry v praxi, 2 pôrodné asistentky v praxi a 4 sestry manažérky.
Veľká pocta pre sestry v RK Spišská Nová Ves
Spišská Nová Ves - Sestry tvoria dôležitý článok v poskytovaní zdravotníckej starostlivosti, pretože bez nich by nebolo možné realizovať klinickú medicínu v praxi. Stávajú sa čoraz dôležitejšími členmi zdravotníckeho tímu, lebo práve ony sú v najužšom kontakte s pacientom. Významnej pocty sa dočkalo aj sedem sestier z RK SaPA Spišská Nová Ves.

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri