analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Treba zabrániť ďalšiemu rozkrádaniu v zdravotníctve
Pre SK SaPA kauza predraženého CT v piešťanskej nemocnici nekončí ani odstúpením Pavla Pašku z pozície predsedu NR SR. Treba prijať také opatrenia, aby sa do budúcnosti zabránilo takémuto rozkrádaniu peňazí v zdravotníctve.
Pridané dňa: 17.11.2014
Zastavme vyciciavanie slovenského zdravotníctva
SKSaPA je zásadne proti rozkrádaniu slovenského zdravotníctva. Komora preto vyzýva ministra zdravotníctva V. Čisláka, aby dohliadol nad dôsledným vyšetrením medializovaných zmlúv v súvislosti s prenájmom zdravotníckej techniky.
Pridané dňa: 14.11.2014
MZ SR vie garantovať platy všetkým zdravotníkom, ale nechce
MZ SR vo vyjadreniach dlhodobo zavádza, keď tvrdí, že nemá vplyv na platy zdravotníkov v súkromných zdravotníckych zariadeniach. SKSaPA preto od nového ministra zdravotníctva očakáva garantovanie platov všetkým sestrám a PA.
Pridané dňa: 10.11.2014
Výberové konanie na pracovnú pozíciu: Vedúci RC HSV v Trenčíne. - TRVÁ
Riadi činnosť regionálneho centra, vrátane činnosti hodnotiteľov, hodnotí sústavné vzdelávanie sestier a pôrodných asistentiek, komunikuje s organizátormi aktivít sústavného vzdelávania a zabezpečuje vytvorenie čo najkompletnejšej elektronickej evidencie aktivít sústavného vzdelávania v samosprávnom kraji .......
Pridané dňa: 08.11.2014

Z činnosti komory

Naša špecialistka prednášala študentom FZ KU v Ružomberku
Špecialistka pre hodnotenie sústavného vzdelávania SK SaPA Mgr. Jana Slováková, PhD. prednášala študentom Fakulty zdravotníctva KU v Ružomberku na tému vzdelávanie, členstvo a registrácia sestier a pôrodných asistentiek.
Pridané dňa: 19.11.2014
Prezidentka Iveta Lazorová vystúpila proti rozkrádaniu zdravotníctva
Prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. aktívne vystúpila na proteste proti rozkrádaniu zdravotníctva, ktorý sa uskutočnil v piatok 14. novembra 2014 na námestí SNP v Bratislave.
Pridané dňa: 15.11.2014
III. Celoslovenská konferencia Sekcie manažmentu v ošetrovateľstve
Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová sa prihovorila 170 odborníkom na III. Celoslovenskej konferencii Sekcie manažmentu v ošetrovateľstve, ktorá sa uskutočnila 26. 9. 2014 v aule Fakulty zdravotníctva SZU so sídlom v BB.
Pridané dňa: 03.11.2014
Prezidentka SK SaPA na Európskej federácii asociácií sestier v Dubline
Prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. sa v dňoch 23.-24. októbra 2014 zúčastnila na 101. Valnom zhromaždení Európskej federácie asociácií sestier (EFN) v Írskom Dubline.
Pridané dňa: 23.10.2014

Monitoring médií

Sestry pracujúce v neonatológii sa stretli v Poprade
Nemocnica Poprad zorgranizovala XII. ročník celoslovenskej konferencie sestier pracujúcich v neonatológii. Dvojdňové medzinárodné sympózium v minulých dňoch hostilo takmer 300 sestier a hostí.
Pridané dňa: 20.11.2014
Zdravotníctvo by malo dostať o takmer 152 miliónov eur viac
MZ SR by malo dostať na budúci rok viac peňazí, ako bolo pôvodne plánované. Navýšenie rozpočtu by malo predstavovať takmer 152 miliónov eur. Vyplýva to z pozmeňujúceho návrhu R. Rašiho, ktorý výbor dnes prijal.
Pridané dňa: 19.11.2014
Zdravotné sestry odkazujú: Prešetrite aj ďalšie nákupy
Zdravotníci na Slovensku sa nevzdávajú. Sestry a pôrodné asistentky poukazujú na plytvanie peňazí aj v iných oblastiach zdravotníctva. Nového ministra Čisláka upozorňujú, aby overil aj ďalšie míňanie štátnych financií.
Pridané dňa: 18.11.2014
Karta sa obracia: Fico útočí na Uhliarika. Príde o kreslo poslanca?
Tri dni dávala opozícia v parlamente zabrať vládnucemu Smeru pre predražené nákupu CT prístroja v piešťanskej nemocnici. Teraz R. Fico žiada hlavu poslanca a exministra zdravotníctva Ivana Uhliarika.
Pridané dňa: 14.11.2014

Kalendár podujatí

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri