Najnovšie videá

Oznamy

SK SaPA pripravuje slávnostné podujatie BIELE SRDCE 2016
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek aj v tomto roku pri príležitosti Medzinárodného dňa ošetrovateľstva pripravuje slávnostný seminár spojený so slávnostným odovzdávaním prestížneho ocenenia BIELE SRDCE tridsiatim sestrám za ich významný prínos v ošetrovateľstve a pôrodnej asistencii ako aj cenu za celoživotné dielo.
Sestry: hybná sila zmien – zlepšovanie životaschopnosti systémov zdravotnej starostlivosti.
To je motto Medzinárodného dňa sestier, ktorý zverejnila Medzinárodná rada sestier pre rok 2016. Medzinárodný deň sestier je oslavovaný po celom svete každého 12. mája, pri príležitosti narodenia Florencie Nightingelovej.
Zatvorená kancelária SK SaPA v čase konania SNEMU
Dovoľujeme si Vás informovať, že v dňoch 21.-22. apríla 2016 bude zatvorená kancelária Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek z dôvodu konania Snemu v meste Poprad.
Sestrám v programovom vyhlásení vlády chýbajú konkrétne úlohy, ktoré tento rezort potrebuje nevyhnutne ako soľ
Sestry a pôrodné asistentky sú sklamané z programového vyhlásenia vlády pre zdravotníctvo, ktoré predložila koaličná vláda do Národnej rady SR. Do najkľúčovejšieho dokumentu tretej vlády R. Fica sa nedostala jediná úloha z troch bodov, ktoré požadovali od nového ministra zdravotníctva Tomáša Druckera pri stretnutí.

Podujatia

Tlačová konferencia: Sestry a pôrodné asistentky ako hybná sila zmien systému slovenského zdravotníctva
Bratislava - Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek vo štvrtok 5. 5. 2016 v Bratislave pri príležitosti Medzinárodného dňa pôrodných asistentiek (5. 5. 2016) a Medzinárodného dňa sestier (12. 5. 2016) organizovala tlačovú konferenciu s témou: Sestry a pôrodné asistentky ako hybná sila zmien systému slovenského zdravotníctva.
Delegáti snemu požadujú zlepšiť pracovné podmienky sestier a pôrodných asistentiek na Slovensku
Poprad – Zlepšeniu pracovných podmienok sestier a pôrodných asistentiek na Slovensku by mohlo pomôcť zriadenie odboru ošetrovateľstva s príslušnými kompetenciami na Ministerstve zdravotníctva SR na čele s ministerskou sestrou. Vyplynulo to z diskusie hostí a delegátov na 16. Sneme Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, ktorý sa konal v dňoch 22. – 23. apríla 2016 v mestskom úrade Poprad.
V Poprade sa začal 16. Snem SK SaPA
POPRAD – Zlepšeniu podmienok sestier a pôrodných asistentiek na Slovensku by mohlo pomôcť zriadenie odboru ošetrovateľstva s príslušnými kompetenciami na Ministerstve zdravotníctva SR, ktorý by koordinovala ministerská sestra. Vyplynulo to z diskusie hostí a delegátov na 16. Sneme SK SaPA, ktorý sa 22. apríla 2016 začal v mestskom úrade Poprad.
Do Popradu už prichádzajú prví delegáti na Snem
POPRAD – Do mesta pod Tatrami v týchto chvíľach postupne prichádzajú delegáti z celého Slovenska, aby sa mohli zúčastniť 16. Snemu Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek, ktorý sa bude konať na mestskom úrade Poprad v dňoch 22.-23. apríla 2016.

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri