analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Sestry začnú podávať hromadné výpovede už tento týždeň
Zápas zdravotníkov za lepšie zdravotníctvo na Slovensku pokračuje. Organizátorom deklarácií o pripravenosti podať výpovede sa podarilo nazbierať toľko výpovedí, že už tento týždeň pristúpia k podávaniu hromadných výpovedí.
Pridané dňa: 23.11.2015
Stretnutie prezidentov, hospodárov regionálnych komôr sestier a PA
Prezidentka SK SaPA Mgr. I. Lazorová, dipl. p. a. otvorila stretnutie prezidentov, hospodárov regionálnych komôr sestier a PA, odborných sekcií a členov Rady SK SaPA, ktoré sa koná v dňoch 20-21. novembra 2015 v Novom Smokovci.
Pridané dňa: 20.11.2015
Zápas zdravotníkov za lepšie zdravotníctvo pokračuje!
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek a Odborové združenia sestier a pôrodných asistentiek nazbierali toľko podpisov k deklaráciám podať výpoveď, že už pristúpili k samotnému podpisovaniu výpovedí.
Pridané dňa: 20.11.2015
Sestry v zápase za spravodlivé ohodnotenie podporujú aj lekári
Lekárske odborové združenie (LOZ) podporuje snaženie sestier v ich zápase za spravodlivé ohodnotenie. Aj snaha lekárov dohodnúť sa s predstaviteľmi politickej elity bola neúspešná, kým nepodali v roku 2011 výpovede.
Pridané dňa: 17.11.2015

Z činnosti komory

IV. Sninské zdravotnícke dni
Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. sa zúčastnila na celoslovenskej konferencii IV. Sninské zdravotnícke dni, ktorú organizovala Nemocnica Snina v spolupráci s Regionálnou komorou sestier a PA v Humennom a SK SaPA.
Pridané dňa: 22.11.2015
VIDEO: Prezidentka SK SaPA na stretnutí prezidentov a hospodárov RK
Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. prezentuje zhrnutie činnosti Rady komory za rok 2015 na stretnutí prezidentov a hospodárov RK SaPA, ktoré sa konalo v dňoch 20. a 21. novembra 2015 v hoteli Atrium v Novom Smokovci.
Pridané dňa: 21.11.2015
Stretnutie prezidentov, hospodárov regionálnych komôr sestier a PA
Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. otvorila pracovné stretnutie prezidentov, hospodárov regionálnych komôr sestier a pôrodných asistentiek, odborných sekcií a členov Rady komory, ktoré sa koná v dňoch 20-21. novembra 2015 v Novom Smokovci.
Pridané dňa: 20.11.2015
Prezidentka SK SaPA informovala sestry v Ružomberku ohľadom výpovedí
Prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a. spolu s členmi Prezídia komory dňa 19. novembra 2015 informovali sestry v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku ohľadom výpovedí.
Pridané dňa: 19.11.2015

Monitoring médií

Zdravotnícke noviny. Zdravotníci sú nespokojní
Poslanci na 58. schôdzi prerokujú novelu zákona 578/2004 o poskytovateľoch, ktorý od 1. januára zaručí zdravotníkom 23 odborností vo všetkých ústavných zdravotníckych zariadeniach stanovenie minimálnej výšky základnej zložky mzdy.
Pridané dňa: 13.11.2015
Lazorová: Odchod aj dvoch sestier môže spôsobiť kolaps
Zdravotné sestry počítajú s tým, že ak z práce odídu, oddelenia, ale aj celé nemocnice prestanú fungovať. Aj napriek tomu šéfka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Iveta Lazorováverí, že pacienti ohrození nebudú.
Pridané dňa: 10.11.2015
Rozhlasová stanica Slovensko: Hrozia hromadné výpovede zdravotníkov
Hrozba hromadných výpovedí zdravotníkov sa podľa komory sestier môže stať realitou už v najbližších dňoch. Komora tvrdí, že v niektorých nemocniciach je pripravených podať výpoveď až osemdesiat percent zdravotníkov.
Pridané dňa: 03.11.2015
Zdravotným sestrám došla trpezlivosť, začnú podávať výpovede
BRATISLAVA - Zdravotné sestry začnú v najbližších dňoch výpovede. Podľa nich nie je situácia až taká pokojná, ako to Viliam Čislák prezentuje v médiách.
Pridané dňa: 02.11.2015

Kalendár podujatí

Najbližšie podujatie:
26.11.2015
Sympózium intenzívni péče

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri