analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

VYHLÁSENIE: MZ SR chce zákon o odmeňovaní zdravotníkov bez diskusie
Najvyšší predstavitelia SK SaPA so znepokojením prijali správu o pripravovanom návrhu zákona o spoločnom odmeňovaní pracovníkov z dielne MZ SR, nakoľko záver prác na príprave tohto zákona bol poznamenaný neúčasťou SK SaPA.
Pridané dňa: 25.06.2015
Sestry by vedeli viac pomáhať pacientom, ale nemôžu
Pacienti na Slovensku by mohli menej trpieť, ak by sestry na Slovensku mohli bezodkladne indikovať analgetiká na základe reakcií pacienta v zmysle vopred dohodnutých kompetencií a algoritmov.
Pridané dňa: 20.06.2015
Podporte petíciu pre zariadenia v sociálnych službách
Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek v týchto dňoch v spolupráci s SOZZ a SS rozbieha petíciu pre zariadenia v sociálnych službách. Prosíme o podporu petície, nakoľko ide o dobrú vec!
Pridané dňa: 12.06.2015
TS: Sestry a PA čakajú už 3 roky na to, že vláda vyrieši ich odmeňovanie
SK SaPA od dnešného dňa začala počítať politikom dni nesplnených sľubov. Reaguje tak na nečinnosť ministrov zdravotníctva vo vláde R. Fica, ktorí za 3 roky neboli schopní odstrániť protiústavné časti pozastaveného zákona.
Pridané dňa: 10.06.2015

Z činnosti komory

Na oslavách MDS v Prešove až 239 sestier a PA
Tak ako každý rok aj tento sestry a PA z RK Prešov oslávili MDS v Dome kultúry a oddychu v Prešove. Oslavy sa 13. 5. 2015 zúčastnilo 239 sestier a PA a nechýbala ani prezidentka SK SaPA Mgr. Iveta Lazorová, dipl. p. a.
Pridané dňa: 22.06.2015
Vo Svidníku sa na Medzinárodnom dňa sestier stretlo 120 sestier
Sto dvadsať sestier sa stretlo počas tohtoročných osláv Medzinárodného dňa sestier vo Svidníku, ktoré sa konali 15. 5. 2015. Aj v tomto roku po odbornej časti nasledovalo oceňovanie sestier.
Pridané dňa: 21.06.2015
V Trnave diskutovalo 200 sestier pracujúcich v anestéziológii a intenzívnej starostlivosti
Dvesto účastníkov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a Srbska sa dnes stretlo v Trnave na VIII. celoslovenskej konferencii sestier pracujúcich v anestéziolóogii a intenzívnej starostlivosti s medzinárodnou účasťou.
Pridané dňa: 18.06.2015
V RK Spišská Nová Ves dostali štyri sestry ocenenie Biele srdce
V RK Spišská Nová Ves (SNV) sa podujatie Biele srdce konalo 12. 5. 2015 v priestoroch Hotelovej Akadémie Spišská Nová Ves s bohatým programom detí ZUŠ zo Smižanoch a SNV. Prezidentka RK SNV Mgr. Petra Oláhová ocenila 4 sestry.
Pridané dňa: 16.06.2015

Monitoring médií

Platy zdravotníkov v štátnych nemocniciach má upraviť nový zákon
Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR dnes po mesiacoch príprav na rokovaní odvetvovej tripartity oznámilo, že na budúci týždeň predloží do legislatívneho procesu zákon o spoločnom odmeňovaní všetkých zdravotníckych pracovníkov.
Pridané dňa: 24.06.2015
SME.SK: Sestry by vedeli pomáhať pacientom viac, ale nemôžu
Na konferencii sa zúčastnilo vyše 200 účastníkov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a Srbska, aby prediskutovali aktuálne témy a otázky ich odbornosti.
Pridané dňa: 22.06.2015
CAS.SK: Slovenskí pacienti by mohli menej trpieť, tvrdia zdravotné sestry
TRNAVA - Pacienti na Slovensku by mohli menej trpieť, ak by sestry v SR mohli bezodkladne indikovať analgetiká na základe reakcií pacienta v zmysle vopred dohodnutých kompetencií a algoritmov.
Pridané dňa: 22.06.2015
SME: Fico dáva peniaze, od sestier ich ťahá
Registre robia komory pre štát, ktorý im na ne neprispieva. Ani zo zákona zvýšený poplatok nepokryje celé náklady. Rezort zdravotníctva vyzýva komoru sestier, aby ho zvyšovala citlivo.
Pridané dňa: 16.06.2015

Kalendár podujatí

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri