Najnovšie videá

Oznamy

SK SaPA udelila 30 sestrám ocenenie Biele srdce
Bratislava 20. 5. 2016 – Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier (12. máj) už deviaty krát na celonárodnej úrovni ocenila tridsať sestier a pôrodných asistentiek. Slávnostné odovzdávanie významného ocenenia BIELE SRDCE sa uskutočnilo v hoteli Saffron 20. mája 2016 pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.
Prezident Andrej Kiska prijal sestry ocenené Bielym srdcom
Bratislava – Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vo štvrtok 19. mája 2016 v prezidentskom paláci v Bratislave prijal tri desiatky sestier a pôrodných asistentiek z celého Slovenska, ktorým Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier udelí významné ocenenie Biele srdce.
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker zatiaľ „liek“ na riešenie problémov sestier a pôrodných asistentiek nenašiel
Bratislava – Aj napriek tomu, že minister zdravotníctva Tomáš Drucker sa s predstaviteľmi Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek vo štvrtok 19. mája 2016 stretol už druhý krát, sestry a pôrodné asistentky sa zatiaľ zlepšenia podmienok pre svoju prácu nedočkajú. Šéf rezortu zdravotníctva potrebuje ďalšie analýzy a stretnutia.
Stanovisko advokátky SK SaPA k licenciám na výkon činnosti odborného zástupcu v ADOS v povolaní sestra
Bratislava - Takzvaná výnimka z odbornej spôsobilosti odborného zástupcu pre agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti v povolaní sestra sa vzťahuje iba na nedostatok odbornej spôsobilosti ustanovenej v § 13 ods. 2 písm. a./ Nariadenia vlády č. 296/2010 Z. z. v znení neskorších predpisov, táto takzvaná výnimka sa týka iba držiteľov licencií vydaných do 15. 12. 2015 a trvá do 31. 12. 2020 ( § 83b ods. 3, Nariadenia vlády č. 296/2010 Z. z. v znení neskorších predpisov)

Podujatia

Deň sestier v RK SaPA Prievidza
Prievidza - Dňa 19. mája 2016 si RK SaPA Prievidza pripomenula medzinárodný deň sestier, pri príležitosti ktorého si uctila sestry udelením ocenenia Biele srdce v dvoch kategóriách.
RK SaPA Bratislava 5 ocenila desať významných sestier a PA na regionálnej úrovni
Bratislava - Regionálna komora SaPA Bratislava 5 v stredu 25. mája 2016 pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier ocenila desať sestier. Ocenenie Biele srdce na regionálnej úrovni si z rúk prezidentky RK SaPA Bratislava 5. V. Polčinovej odniesli 4 sestry v praxi, 2 pôrodné asistentky v praxi a 4 sestry manažérky.
Veľká pocta pre sestry v RK Spišská Nová Ves
Spišská Nová Ves - Sestry tvoria dôležitý článok v poskytovaní zdravotníckej starostlivosti, pretože bez nich by nebolo možné realizovať klinickú medicínu v praxi. Stávajú sa čoraz dôležitejšími členmi zdravotníckeho tímu, lebo práve ony sú v najužšom kontakte s pacientom. Významnej pocty sa dočkalo aj sedem sestier z RK SaPA Spišská Nová Ves.
TATRY SESTRÁM 2016
Dolný Smokovec - Dňa 13. mája 2016 sa v kinosále Šrobárovho ústavu DTaRCH Dolný Smokovec, Vysoké Tatry uskutočnil slávnostný seminár spojený s udeľovaním ocenení Biele srdce pri príležitosti osláv Medzinárodného dňa sestier.

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri