analytics SKSaPA |
Ste členom komory? Prihláste sa!
Prihlasovacie meno:
Heslo:
Zatvoriť

Aktuality a oznamy

Dôležitý oznam
„Vážené kolegyne, kolegovia, nakoľko v súčasnej dobe nie je možné sa prihlásiť priamo cez portál do Vašich emailových schránok (.......@sksapa.sk), zadajte si do prehliadača link www.portal.sksapa.sk a do prihlasovacích údajov - meno - zadajte Vašu celú emailovú adresu a heslo, týmto spôsobom sa do emailových schránok prihlásite priamo."
Pridané dňa: 07.08.2014
Právne poradenstvo pre členov komory
Na základe uznesenia delegátov Snemu SK SaPA, ktorý sa konal v dňoch 25. - 26. 04. 2014 v Poprade Vám dávame na vedomiem, že od 01. 05. 2014 Vám bude právne poradenstvo zabezpečované právnickou kanceláriou PUCHALLA, SLÁVIK & parners s. r. o.
Pridané dňa: 30.05.2014
Posun hodnotiaceho obdobia
V prípade, ak máte prerušený výkon povolania a nevyužili ste možnosť pozastaviť si registráciu pre obdobie, počas ktorého toto povolanie nevykonávate, hodnotiace obdobie sústavného vzdelávania ktoré vám začalo dňom registrácie podľa Zákona NR SR č. 578/2004 Z. z., vám pokračuje.
Pridané dňa: 20.05.2014
E - learning, AD testy
Výsledkom rokovaní SK SaPA so spoločnosťou Zdravé stránky s.r.o. je pokračujúca spolupráca pri organizovaní e-learnigových aktivít v priebehu roku 2014. Sestrám/PA, ktoré absolvujú ADtesty budú kredity pridelené na základe úspešnosti riešenia v zmysle Vyhlášky MZ SR č. 366/2005 Z. z.
Pridané dňa: 03.04.2014

Z činnosti komory

Sestry sú v návrhu novej legislatívy trestané pre ich vysoký počet
Bratislava 13. 8. 2014 - Na sestry a pôrodné asistentky sa chystá ďalšia krivda. Nielenže navrhovaný zákon o odmeňovaní zdravotníckych pracovníkov z dielne Ministerstva zdravotníctva SR nerieši platy neštátnych sestier, ktorých je väčšina, ale základná zložka mzdy sestry a pôrodnej asistentky bude takmer na úrovni asistenta výživy, či dentálnej hygieničky. Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) preto požaduje spravodlivejšie odmeňovanie sestier s ohľadom na ich pracovnú náročnosť, ako aj garantovanie základnej zložky mzdy pre sestry a pôrodnej asistentky v neštátnom sektore.
Pridané dňa: 13.08.2014
Tlačová správa OZSaPA a SK SaPA: Po stretnutí s ministerkou zdravotníctva
Bohužiaľ ani na dnešnom stretnutí nedošlo k dohode medzi ministerstvom s OZSaPA a SK SaPA. Trváme na tom, že naše rokovania je nevyhnutné zintenzívniť. Stav legislatívneho bezdomovectva musí skončiť.
Pridané dňa: 02.07.2014
Tlačová správa OZSaPA a SK SaPA: Pracovné stretnutie s MZ SR k návrhu zákona o odmeňovaní neprinieslo žiadne výsledky.
Odmietame diskriminujúce delenie sestier a pôrodných asistentiek na štátne a ostatné - menejcenné.
Pridané dňa: 24.06.2014
Tlačová správa z odovzdávania prestížneho ocenenie
Dňa 20.6.2014 sa v Hoteli City Bratislava uskutočnilo slávnostné oceňovanie sestier a pôrodných asistentiek - členiek Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek s názvom „Biele srdce 2014“, pod záštitou ministerky zdravotníctva Slovenskej republiky JUDr. Zuzany Zvolenskej.
Pridané dňa: 22.06.2014

Monitoring médií

Sestry chcú vyššie platy
Ministerstvo predpokladá, že s komorou začne rokovať po prázdninách. Ak budú sestry postupovať v prípade, že ich návrh neprejde, zatiaľ neprezradili.
Pridané dňa: 19.08.2014
Zdravotné sestry sú nespokojné, žiadajú ďalšiu úpravu platov
Zdravotným sestrám sa riešenie platovej otázky nepáči. Na ministerstvo preto doručili vlastný návrh úpravy platov.
Pridané dňa: 15.08.2014
Sestry - kto je na Slovensku menej?
Na úvod by som spomenula chronicky známu skutočnosť, že na Slovensku nemáme schválenú legislatívu, ktorá by určovala minimálne mzdové nároky sestier a pôrodných asistentiek. My sestry sme tak legislatívne bezdomovkyne. V praxi sa absencia legislatívy prejavuje dvomi spôsobmi.
Pridané dňa: 15.08.2014
Zdravotné sestry chcú vyššie mzdy
"Jedna tretina sestier pracuje v štátnych zariadeniach, jena tretina v nezdravotníckych a jedna tretina v neštátnych, to znamená, ambulancie a nemocnice. Čiže je to pomerne veľká časť sestier, ktorú my by sme týmto zákonom vôbec nevedeli ošetriť."
Pridané dňa: 15.08.2014

Kalendár podujatí

Partneri

Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri Partneri